PN ADA108310
Make BLUE PRINT
EAN 5050063064216
  • Ensures smooth and stable wheel rotation
  • Enhances vehicle handling and safety
  • Constructed with premium, durable materials
  • Resistant to wear and tear for longevity
  • Designed for precise fitment and easy installation
  • Meets stringent quality standards for reliable performance
Width [mm]
2+2
Inner diameter [mm]
4+1
Outer diameter [mm]
64
Bearing construction
Cylindrical roller bearing
Installation side
Rear axle on the left side
Installation side
Rear axle on the right side
  • JEEP
    • CHEROKEE (XJ)
      • 2.5 i 4x4 (90kW/122PS)
      • 4.0 i (136kW/185PS)
      • 2.1 TD (64kW/87PS)
      • 2.5 TD 4x4 (85kW/116PS)
      • 4.0 i 4x4 (131kW/178PS)
      • 2.5 (89kW/121PS)
      • 2.5 i 4x4 (87kW/118PS)
      • 4.0 i (135kW/184PS)
      • 2.1 TD (59kW/80PS)
      • 2.5 4x4 (90kW/122PS)
      • 2.1 D 4x4 (59kW/80PS)
      • 2.5 Tdi 4x4 (85kW/116PS)
      • 2.5 4x4 (89kW/121PS)
    • CHEROKEE (KJ)
      • 2.4 4x4 (108kW/147PS)
      • 3.7 4x4 (155kW/211PS)
      • 2.5 CRD 4x4 (105kW/143PS)
      • 2.8 CRD 4x4 (110kW/150PS)
      • 3.7 4x4 (150kW/204PS)
      • 2.8 CRD 4x4 (120kW/163PS)
      • 3.7 4x4 (157kW/214PS)
    • CHEROKEE (KK)
      • 2.8 CRD 4x4 (130kW/177PS)
      • 3.7 V6 4x4 (151kW/205PS)
      • 2.8 CRD 4x4 (147kW/200PS)