PN TED99198
Make TEDGUM
EAN 5902275991982
  • Ensures proper strut assembly mounting
  • Reduces vibration and noise from the suspension
  • Contributes to stable handling and steering
  • Helps maintain wheel alignment
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Designed for specific vehicle applications
  • Improves overall ride comfort
cross-reference numbers
TED74949
Mass [kg]
0,869
required quantity
"1"
Installation side
Rear axle on the right side
  • LAND ROVER
    • DISCOVERY SPORT (L550)
      • 2.0 D 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 D 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.2 D 4x4 (140kW/190PS)
      • 2.0 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 D 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 D (110kW/150PS)
      • 2.0 4x4 (213kW/290PS)
      • 2.0 D 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 Si4 FLEX 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 D150 MHEV 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 D180 MHEV 4x4 (132kW/179PS)
      • 2.0 D240 MHEV 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 P200 MHEV 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 P250 MHEV 4x4 (184kW/250PS)
      • 2.0 P250 4x4 (183kW/249PS)
      • 1.5 P300e Hybrid 4x4 (227kW/309PS)
      • 2.0 D165 MHEV 4x4 (120kW/163PS)
      • 2.0 D200 MHEV 4x4 (150kW/204PS)
      • 2.0 P290 MHEV 4x4 (213kW/290PS)
      • 2.0 D165 (120kW/163PS)
      • 2.0 P200 FLEX MHEV 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 P200 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 D165 MHEV (120kW/163PS)
      • 2.0 Si4 4x4 (177kW/241PS)
      • 2.0 P200 FLEX 4x4 (147kW/200PS)
      • 1.5 P 270e PHEV 4x4 (198kW/269PS)
    • RANGE ROVER EVOQUE (L551)
      • 2.0 D180 MHEV 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 P250 MHEV 4x4 (183kW/249PS)
      • 2.0 P300 MHEV 4x4 (221kW/300PS)
      • 2.0 D150 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.0 D180 4x4 (132kW/180PS)
      • 2.0 P200 4x4 (147kW/200PS)
      • 2.0 P250 4x4 (184kW/250PS)
      • 2.0 D150 (110kW/150PS)
      • 2.0 D165 (120kW/163PS)
      • 1.5 P160 MHEV (118kW/160PS)
      • 2.0 P300 4x4 (221kW/300PS)
      • 1.5 P270e Hybrid 4x4 (198kW/269PS)
    • DISCOVERY SPORT VAN (L550)
      • Si4 4x4 (177kW/241PS)
      • Si4 4x4 (213kW/290PS)
      • Si4 4x4 (177kW/241PS)
      • eD4 E-Capability (110kW/150PS)
      • TD4 4x4 (110kW/150PS)
      • TD4 4x4 (132kW/179PS)
      • SD4 4x4 (177kW/241PS)
  • JAGUAR
    • E-PACE (X540)
      • 2.0 P200 AWD (183kW/249PS)
      • 2.0 AWD (221kW/300PS)
      • 2.0 D150 (110kW/150PS)
      • 2.0 D150 AWD (110kW/150PS)
      • 2.0 D180 AWD (132kW/179PS)
      • 2.0 D240 AWD (177kW/241PS)
      • 2.0 P200 AWD (147kW/200PS)
      • 2.0 D165 (120kW/163PS)
      • 2.0 D165 MHEV AWD (120kW/163PS)
      • 2.0 D200 MHEV AWD (150kW/204PS)
      • 1.5 P160 MHEV (118kW/160PS)
      • 2.0 P200 MHEV AWD (147kW/200PS)
      • 2.0 P250 MHEV AWD (184kW/250PS)
      • 2.0 P300 MHEV AWD (221kW/300PS)
      • 1.5 P300e Plug-in Hybrid AWD (227kW/309PS)
      • 2.0 P200 MHEV FLEX AWD (147kW/200PS)
      • 1.5 P270e Plug-in Hybrid AWD (198kW/269PS)