BLUE PRINT ADA101601 Ignition Lead Set
High-quality ignition lead set designed for optimal engine performance and reliable starting.
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN ADA101601
Make BLUE PRINT
EAN 5050063600254
  • Ensures efficient spark delivery for optimal combustion.
  • Constructed with durable materials for long-lasting performance.
  • Helps prevent engine misfires and rough idling.
  • Designed for reliable starting and consistent engine operation.
  • Direct fit for easy installation.
  • Part of the trusted BLUE PRINT range.
  • CHRYSLER
    • VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_)
      • 2.0 i (98kW/133PS)
    • NEON (PL)
      • 1.8 16V (85kW/116PS)
    • STRATUS (JA)
      • 2.0 16V (98kW/133PS)
    • NEON II
      • 2.0 16V R/T (110kW/150PS)
      • 2.0 16V (97kW/131PS)