BLUE PRINT ADT32549 Cabin Filter
Compatible with LEXUS GS (_L1_) , LEXUS IS III (_E3_) , LEXUS RC (_C1_) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADT32549
Make BLUE PRINT
EAN 5050063237849
  • Filters out dust, pollen, and other airborne particles.
  • Improves interior air quality for a healthier drive.
  • Enhances the efficiency of your vehicle's climate control system.
  • Designed for a precise fit and reliable performance.
  • Helps prevent unpleasant odors from entering the cabin.
  • Contributes to a more comfortable driving experience.
Filter assembly
Activated carbon filter
Length [mm]
222
Width [mm]
202
Height [mm]
29
  • LEXUS
    • GS (_L1_)
      • 250 (GRL11_, GRL11R) (154kW/209PS)
      • 450h (GWL10_, GWL10, GWL10R) (254kW/345PS)
      • 300h (AWL10_, AWL10R) (164kW/223PS)
      • F (URL10_, URL10R) (351kW/477PS)
      • 350 AWD (GRL15) (233kW/317PS)
    • IS III (_E3_)
      • 250 (GSE30_, GSE30R) (153kW/208PS)
      • 300h (AVE30_, AVE30R) (164kW/223PS)
      • 200t (ASE30) (180kW/245PS)
    • RC (_C1_)
      • 300h (AVC10_, AVC10R) (164kW/223PS)
      • F (USC10_, USC10R) (351kW/477PS)
      • 200t (ASC10) (180kW/245PS)