BLUE PRINT ADA108013 Stabilizer Link
Compatible with CHRYSLER VOYAGER IV (RG, RS) ,
inc. VAT 21%
In stock 40
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADA108013
Make BLUE PRINT
EAN 5050063593723
  • Direct replacement for original stabilizer link
  • Enhances vehicle stability and handling
  • Reduces body roll during cornering
  • Constructed with durable materials for longevity
  • Ensures a smooth and controlled ride
  • Contributes to even tire wear
  • Designed for precise fit and reliable operation
  • Meets stringent quality standards
Length [mm]
54
Width [mm]
44
Thickness [mm]
5+1
Inner diameter [mm]
27
Material
Rubber
Installation side
Front axle
  • CHRYSLER
    • VOYAGER IV (RG, RS)
      • 2.4 (108kW/147PS)
      • 3.3 (128kW/174PS)
      • 2.5 CRD (105kW/141PS)
      • 3.3 AWD (128kW/174PS)
      • 2.8 CRD (110kW/150PS)
      • 2.5 CRD (88kW/120PS)