TRW Shock Absorbers JGM1036T
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN JGM1036T
Make TRW
EAN 3322938139094
  • High-quality construction for lasting durability
  • Engineered for optimal ride comfort and handling
  • Reduces body roll and improves vehicle stability
  • Absorbs road shocks for a smoother ride
  • Designed to meet original equipment standards
  • Ensures consistent performance and safety
Length 1 [mm]
560
Length 2 [mm]
367
Piston rod diameter [mm]
24
Quantity per axle
"1"
Substance of Very High Concern
Information is not available, please contact the manufacturer!
  • VW
    • PASSAT B7 (362)
      • 1.4 TSI (90kW/122PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TSI (155kW/210PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 1.4 TSI EcoFuel (110kW/150PS)
      • 1.4 TSI MultiFuel (118kW/160PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 1.8 TSI (112kW/152PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 1.4 TSI (118kW/160PS)
    • PASSAT B7 Variant (365)
      • 1.4 TSI (90kW/122PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TSI (155kW/210PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 1.8 TSI (112kW/152PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 1.4 TSI (118kW/160PS)
    • PASSAT CC B6 (357)
      • 2.0 TSI (155kW/211PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 3.6 FSI 4motion (220kW/300PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 BlueTDI (105kW/143PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (125kW/170PS)
    • PASSAT B6 (3C2)
      • 1.6 FSI (85kW/115PS)
      • 2.0 FSI (110kW/150PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 3.2 FSI 4motion (184kW/250PS)
      • 2.0 FSI 4motion (110kW/150PS)
      • 3.6 R36 4motion (220kW/300PS)
      • 1.4 TSI (90kW/122PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 2.0 BlueTDI (105kW/143PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
    • PASSAT B6 Variant (3C5)
      • 1.6 FSI (85kW/115PS)
      • 2.0 FSI (110kW/150PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 1.4 TSI (90kW/122PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 1.8 TSI (112kW/152PS)
    • CC B7 (358)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TSI (155kW/210PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 1.4 TSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TDI 4motion (130kW/177PS)
      • 1.4 TSI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 TDI (135kW/184PS)
    • PASSAT B7 Furgons/Universālis (365)
      • 1.4 TSi BlueMotion (90kW/122PS)
  • SKODA
    • SUPERB II Universālis (3T5)
      • 1.8 TSI (112kW/152PS)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI 16V 4x4 (103kW/140PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
      • 1.4 TSI (92kW/125PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 1.8 TSI 4x4 (118kW/160PS)
      • 3.6 V6 4x4 (191kW/260PS)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI 4x4 (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
    • SUPERB II (3T4)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 1.4 TSI (92kW/125PS)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 1.8 TSI 4x4 (118kW/160PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 3.6 FSI 4x4 (191kW/260PS)
      • 2.0 TDI 4x4 (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI 16V (103kW/140PS)