DELPHI Ignition Coil GN10306-12B1
Compatible with NISSAN MAXIMA / MAXIMA QX V (A33) ,
High-quality ignition coil designed to ensure optimal engine performance and reliable starting.
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN GN10306-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759989449
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures strong spark for efficient combustion
  • Contributes to reliable engine starting
  • Built to meet or exceed OE specifications
  • Durable construction for long service life
  • Restores original engine performance
Color
black
Number of pin contacts
3
Voltage [V]
1/2"
  • NISSAN
    • MAXIMA / MAXIMA QX V (A33)
      • 2.0 V6 24V (103kW/140PS)
      • 3.0 V6 24V (147kW/200PS)