BLUE PRINT ADM51608 Ignition Wire Set
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADM51608
Make BLUE PRINT
EAN 5050063516081
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Constructed with high-quality materials for durability
  • Ensures efficient spark delivery to spark plugs
  • Promotes smooth engine performance
  • Designed to withstand engine bay conditions
  • Part of BLUE PRINT's comprehensive range of engine components
OE-number
FS01-18-140
  • MAZDA
    • 626 IV (GE)
      • 1.8 i (GE8P) (77kW/105PS)
      • 2.0 i (GE10S1) (85kW/115PS)
      • 2.0 i 4WD (GE10S1) (85kW/116PS)
      • 1.8 i (78kW/106PS)
    • 626 IV Hatchback (GE)
      • 1.8 (GE8P) (77kW/105PS)
      • 2.0 i (GE10S1) (85kW/115PS)
  • FORD USA
    • PROBE II (ECP)
      • 2.0 16V (85kW/116PS)