BLUE PRINT Crankshaft Pulley ADBP610020
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADBP610020
Make BLUE PRINT
EAN 5057746249311
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • High-quality materials for durability
  • Ensures proper engine timing
  • Drives essential engine accessories
  • Designed for reliable performance
  • Meets OE specifications
Width [mm]
151
Inner diameter [mm]
[30
Outer diameter [mm]
144
Number of grooves
8
Parameters
4 PK + 4 PK
  • HYUNDAI
    • TUCSON (JM)
      • 2.0 (104kW/141PS)
      • 2.0 Visu riteņu piedziņa (104kW/141PS)
      • 2.0 CRDi (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (83kW/113PS)
      • 2.0 CRDi (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (103kW/140PS)
      • 2.0 CRDi (100kW/136PS)
      • 2.0 CRDi Visu riteņu piedziņa (100kW/136PS)
    • TUCSON Furgons/apvidus automobilis (SUV) (JM)
      • CVVT (104kW/141PS)
      • CRDi (103kW/140PS)
  • KIA
    • CEE'D Hečbeka virsbūve (ED)
      • 2.0 (105kW/143PS)