DELPHI Lambda zonde ES10671-12B1
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ES10671-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759387344
  • Brand: DELPHI
  • Part Code: ES10671-12B1
  • Type: Lambda zonde
  • Ensures accurate air-fuel mixture control
  • Contributes to improved fuel efficiency
  • Helps reduce harmful emissions
  • Designed for reliable and durable performance
  • Essential for optimal engine operation
Cable length [mm]
570
Oxygen sensor
non-heated
  • AUDI
    • 80 B2 Sedans (811, 813, 814, 819, 853)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (65kW/88PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 GTE (82kW/112PS)
      • 1.8 GTE quattro (85Q) (82kW/112PS)
    • 80 B3 Sedans (893, 894, 8A2)
      • 1.8 S (66kW/90PS)
      • 1.8 E (82kW/112PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 2.0 E 16V (101kW/137PS)
      • 1.8 S quattro (66kW/90PS)
      • 2.0 quattro (85kW/115PS)
      • 2.0 E 16V quattro (101kW/137PS)
      • 2.0 E (82kW/112PS)
    • 100 C2 Sedans (431, 433, 434)
      • 1.9 (74kW/100PS)
      • 2.1 (85kW/115PS)
      • 2.1 (100kW/136PS)
    • 100 C3 Sedans (443, 444)
      • 1.8 (65kW/88PS)
      • 1.8 Cat (66kW/90PS)
      • 2.0 (83kW/113PS)
      • 2.1 (100kW/136PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 1.8 quattro (65kW/88PS)
      • 1.8 Cat quattro (66kW/90PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 quattro (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.2 (79kW/107PS)
    • 200 C2 Sedans (437, 438)
      • 2.1 5E (100kW/136PS)
      • 2.1 5T (125kW/170PS)
    • COUPE B2 (81, 855, 856)
      • 1.8 GT (65kW/88PS)
      • 1.8 GT (66kW/90PS)
      • 2.2 GT (85kW/115PS)
    • 100 C3 Avant (445, 446)
      • 1.8 (65kW/88PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.0 (83kW/113PS)
      • 2.1 (100kW/136PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 1.8 quattro (65kW/88PS)
      • 1.8 Cat quattro (66kW/90PS)
      • 1.8 quattro (66kW/90PS)
      • 2.0 E (85kW/115PS)
      • 1.8 Cat (66kW/90PS)
    • 100 C2 Avant (435, 436)
      • 2.1 (85kW/115PS)
      • 2.1 (100kW/136PS)
      • 1.9 (74kW/100PS)
    • 90 B2 (813, 814, 853)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 2.0 (83kW/113PS)
    • 90 B3 (893, 894, 8A2)
      • 2.0 20 V (118kW/160PS)
      • 2.0 20 V quattro (118kW/160PS)
  • VW
    • GOLF II (19E, 1G1)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat (66kW/90PS)
      • 1.8 GTI 16V (102kW/139PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 GTI (77kW/105PS)
    • JETTA II (19E, 1G2, 165)
      • 1.3 (40kW/55PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 Cat (66kW/90PS)
      • 1.8 Cat (79kW/107PS)
      • 1.8 16V (95kW/129PS)
      • 1.8 16V (102kW/140PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • PASSAT B2 (32B)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
    • PASSAT B3/B4 (3A2, 35I)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • SCIROCCO (53B)
      • 1.8 (70kW/95PS)
      • 1.8 16V (102kW/139PS)
    • PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
    • PASSAT B2 Variant (33B)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
    • GOLF I Cabriolet (155)
      • 1.8 (70kW/95PS)
    • CADDY I (14)
      • 1.8 (70kW/95PS)
    • PASSAT B2 Sedans (32B)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
    • CORRADO (53I)
      • 1.8 16V (100kW/136PS)
  • RENAULT
    • 19 II Chamade (L53_)
      • 1.4 (532) (43kW/58PS)
      • 1.7 (L53B) (54kW/73PS)
      • 1.7 (55kW/75PS)
    • 19 II (B/C53_)
      • 1.4 (B/C532) (43kW/58PS)
      • 1.7 (B/C53B) (54kW/73PS)
    • 21 Sedans (L48_)
      • 1.7 (L48M, L48F) (54kW/73PS)
      • 2.2 (L48K) (79kW/107PS)
      • 1.7 (L48N) (64kW/87PS)
      • 2.2 4x4 (L48K) (79kW/107PS)
    • 21 (B48_)
      • 1.7 (B48F) (54kW/73PS)
      • 2.2 (B48K) (79kW/107PS)
      • 2.2 4x4 (B48K) (79kW/107PS)
      • 1.7 (55kW/75PS)
    • 21 Universālis (K48_)
      • 1.7 Cat (K48F) (54kW/73PS)
      • 2.2 (K48K) (79kW/108PS)
      • 1.7 (K48N) (64kW/87PS)
      • 2.2 4x4 (K48K) (79kW/107PS)
    • 25 (B29_)
      • 2.2 (B29B) (79kW/108PS)
    • ESPACE I (J11_)
      • 2.2 (J117) (79kW/108PS)
      • 2.2 Quadra (J117) (79kW/108PS)
    • RAPID Furgons/minivens (F40_, G40_)
      • 1.4 Cat (F407) (43kW/58PS)
      • 1.4 RN (44kW/60PS)
    • SUPER 5 (B/C40_)
      • 1.4 Cat (B/C/407) (43kW/58PS)
  • PININFARINA
    • SPIDEREUROPA (P124DS)
      • 2000 (76kW/103PS)
      • 2000 (77kW/105PS)
  • FIAT
    • TIPO (160_)
      • 1.6 i.e. (66kW/90PS)
    • REGATA (138_)
      • 90 i.e. 1.6 (66kW/90PS)
    • REGATA Weekend (138_)
      • 90 i.e. 1.6 (66kW/90PS)
    • UNO (146_, 158_)
      • 75 i.e. 1.5 (55kW/75PS)
      • 45 i.e. 1.0 (146E, 146A) (33kW/45PS)
  • LANCIA
    • PRISMA (831_)
      • 1.6 i.e. Super (831AB) (66kW/90PS)
      • 1.6 i.e. (831AB) (80kW/109PS)
    • DELTA I (831_)
      • 1.6 GT i.e. (831AB.010) (66kW/90PS)
      • 1.6 GT i.e. (831AB.016) (80kW/109PS)
  • SEAT
    • TOLEDO I (1L2)
      • 1.6 i (54kW/73PS)
      • 1.6 i (52kW/71PS)
      • 1.8 i (65kW/88PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
  • MAZDA
    • 626 III (GD)
      • 2.2 12V (GD102) (85kW/115PS)
    • 626 III Hatchback (GD)
      • 2.2 12V (GD102) (85kW/115PS)
    • 626 III Coupe (GD)
      • 2.2 12V (GD102) (85kW/115PS)
  • SUBARU
    • JUSTY I (KAD)
      • 1200 (KA7) (49kW/67PS)
      • 1200 4WD (KAD-A) (49kW/67PS)
      • 1200 4WD (KA8) (55kW/75PS)
      • 1200 4WD (KA8) (50kW/68PS)