Brembo Brake Caliper BHN1204E
inc. VAT 21%
In stock 5
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN BHN1204E
Make TRW
EAN 3322938375379
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures consistent and reliable braking performance
  • Durable construction for extended lifespan
  • Designed to meet or exceed OEM specifications
  • Restores optimal braking system function
  • Manufactured by TRW, a reputable automotive supplier
Manufacturer's restriction
Bosch
Material
Aluminum
Brake caliper type
Brake caliper with integrated parking brake mechanism
cross-reference numbers
BHN1203E
Substance of Very High Concern
Information is not available, please contact the manufacturer!
  • CITROËN
    • C4 PICASSO I Lielas ietilpības automobilis (UD_)
      • 1.6 THP 155 (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.8 i 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 i 16V (103kW/140PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 138 (100kW/136PS)
      • 1.6 VTi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 THP 140 (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 1.6 16V (110kW/150PS)
    • C4 GRAND PICASSO I (UA_)
      • 1.6 THP 155 (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.8 i 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 i 16V (103kW/140PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 138 (100kW/136PS)
      • 1.6 VTi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 16V (103kW/140PS)
      • 1.6 16V (110kW/150PS)
      • 2.0 HDi 150 (110kW/150PS)