BLUE PRINT ADH21608 Spark Plug Wire Set
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADH21608
Make BLUE PRINT
EAN 5050063216080
  • Direct replacement for OE part
  • Ensures consistent spark delivery
  • Durable construction for longevity
  • Resistant to heat and electrical interference
  • Promotes efficient fuel combustion
  • Contributes to smooth engine running
  • Easy installation
OE-number
32701P07000
  • HONDA
    • CRX III (EH, EG)
      • 1.6 ESi (EH6) (92kW/125PS)
    • CIVIC V Hatchback (EG, EH)
      • 1.3 16V (EG3) (55kW/75PS)
      • 1.5 i 16V (EG4) (69kW/94PS)
      • 1.6 16V Vtec (EG5, EH3) (92kW/125PS)
    • CIVIC V Sedans (EG, EH)
      • 1.5 i 16V (EG8) (69kW/94PS)
      • 1.6 16V Vtec (EH9, EH5) (92kW/125PS)
    • CIVIC VI Fastback (MA, MB)
      • 1.5 i Vtec-E (MA9) (66kW/90PS)
      • 1.4 i (MA8, MB2) (66kW/90PS)
      • 1.4 i (MA8, MB2) (55kW/75PS)
      • 1.5 16V (MB3) (84kW/114PS)
      • 1.6 16V (MB4) (85kW/116PS)
    • CIVIC V Coupe (EJ)
      • 1.6 i Vtec (EJ1) (92kW/125PS)
    • CIVIC VI Hatchback (EJ, EK)
      • 1.4 i (EJ9) (55kW/75PS)
      • 1.4 i S (EJ9) (66kW/90PS)
      • 1.6 i (EK1) (84kW/114PS)
      • 1.5 i (EK3) (84kW/114PS)
      • 1.4 LPG (66kW/90PS)
    • CIVIC VI Sedans (EJ, EK, SO)
      • 1.4 i (EJ9) (66kW/90PS)
      • 1.5 i (EK3) (84kW/114PS)
      • 1.6 i Vtec (EK1, SO4) (92kW/125PS)
    • CIVIC VI Aerodeck (MB, MC)
      • 1.4 16V (MB8) (55kW/75PS)
      • 1.4 16V (MB8) (66kW/90PS)
      • 1.5 16V (MB9) (84kW/114PS)
      • 1.6 16V (MC1) (85kW/116PS)
      • 1.6 16V (MC1) (92kW/125PS)
    • ACCORD VI (CK, CG, CH, CF, CL)
      • 1.8 i (CG8) (100kW/136PS)
      • 2.0 i (CG9) (108kW/147PS)
      • 2.3 (CL3, S86) (113kW/154PS)
    • HR-V (GH_)
      • 1.6 16V 4WD (GH2, GH4) (77kW/105PS)
      • 1.6 16V 4WD (GH2, GH4) (91kW/124PS)
      • 1.6 16V (GH1, GH3) (77kW/105PS)
    • LOGO (GA)
      • 1.3 (GA3) (48kW/65PS)
    • ACCORD VI Hatchback (CH, CL)
      • 1.8 i (CH6) (100kW/136PS)
      • 2.3 (CL4) (113kW/154PS)
      • 2.0 (CH7) (108kW/147PS)
    • CIVIC VI Coupe (EJ, EM1)
      • 1.6 i Vtec (EM1) (92kW/125PS)
      • 1.6 i (EJ6) (77kW/105PS)