BLUE PRINT ADC480113 Automatic Transmission Gear Lever
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN ADC480113
Make BLUE PRINT
EAN 5057746068288
  • Specifically designed for automatic transmissions
  • Ensures smooth and precise gear changes
  • Durable construction for longevity
  • Ergonomic design for comfortable control
  • High-quality manufacturing by BLUE PRINT
  • Direct fit replacement part
  • Maintains optimal gearbox performance
External thread size
M10 x 1,25
Installation side
rear
Installation method
Rubber-metal bearing
OE-number
3204A005
  • MITSUBISHI
    • L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_)
      • 2.4 DI-D 4WD (KL1T) (133kW/181PS)
      • 2.4 DI-D 4WD (KJ0T) (113kW/154PS)
      • 2.5 DI-D 4WD (100kW/136PS)
      • 2.2 DI-D 4WD (110kW/150PS)
    • PAJERO SPORT III (KS_)
      • 2.4 DI-D 4x4 (KS1W) (133kW/181PS)
  • FIAT
    • FULLBACK Pick-up (502_, 503_)
      • 2.4 D 4x4 (KT0T) (113kW/154PS)
      • 2.4 D 4x4 (KT0T) (133kW/181PS)