PN GKND12015
Make LÖBRO
EAN 4019064314639
  • Direct fit for specified vehicle models
  • Ensures efficient power transfer
  • Durable construction for longevity
  • Designed for smooth and reliable operation
  • Meets high-quality manufacturing standards
  • Essential component for vehicle drivetrain
External spline on the wheel side
28
External engagement on the differential side
Length [mm]
803
Gasket diameter [mm]
57
Ball joint diameter on the wheel side [mm]
Ball joint diameter on the drive side [mm]
Thread size
M24x1.5
Manufacturer's restriction
NTN
Length 2 [mm]
+75
Additional article/Additional info 2
with a nut
  • BMW
    • 3 (F30, F80)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
      • 320 i (125kW/170PS)
      • 318 i (100kW/136PS)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
    • 4 Coupe (F32, F82)
      • 420 i (135kW/184PS)
      • 420 i xDrive (135kW/184PS)
      • 420 i (135kW/184PS)
      • 420 i xDrive (135kW/184PS)
      • 418 i (100kW/136PS)
    • 3 Touring (F31)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
      • 318 i (100kW/136PS)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
    • 2 Coupe (F22, F87)
      • 220 i (135kW/184PS)
      • 218 i (100kW/136PS)
      • 220 i (135kW/184PS)
    • 3 Gran Turismo (F34)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (120kW/163PS) N20 B20 A,N20 B20 B
      • 330 i xDrive (185kW/252PS)
      • 320 i (135kW/184PS)
      • 320 i xDrive (135kW/184PS)
    • 4 Gran Coupe (F36)
      • 420 i (135kW/184PS)
      • 420 i xDrive (135kW/184PS)
      • 418 i (100kW/136PS)
      • 420 i (135kW/184PS)
      • 420 i xDrive (135kW/184PS)
    • 4 Kabriolets (F33, F83)
      • 420 i (135kW/184PS)
      • 420 i (135kW/184PS)
    • 2 Kabriolets (F23)
      • 220 i (135kW/184PS)
      • 218 i (100kW/136PS)
      • 220 i (135kW/184PS)
      • 218 i (100kW/136PS)
    • 1 (F20)
      • 118 i (100kW/136PS)
      • 120 i (135kW/184PS)
    • 1 (F21)
      • 120 i (135kW/184PS)