PN S180052050Z
Make CONTINENTAL/VDO
EAN 4103590669261
  • Direct fit for precise installation
  • Ensures ABS and traction control functionality
  • Durable construction for longevity
  • OE quality for reliable performance
  • Replaces original equipment part number
Version
TG1C
Recommended accessory part number
S180084520A
A2C59517072
permissible maximum speed [km/h]
+250
Rims
Steel wheels
Rims
Alloy wheels
Material
Aluminum
Color
Silver
Frequency range [MHz]
433
  • VOLVO
    • V60 I (155)
      • 2.0 T (149kW/203PS)
      • D3 / D4 (120kW/163PS)
      • D5 (151kW/205PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • T3 (110kW/150PS)
      • T4 (132kW/180PS)
      • T5 (177kW/241PS)
      • T6 AWD (224kW/305PS)
      • 1.6 DRIVe (84kW/114PS)
      • D5 (158kW/215PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • T4F (132kW/180PS)
      • D6 Hybrid AWD (206kW/280PS)
      • D3 (100kW/136PS)
      • D4 AWD (120kW/163PS)
      • D4 (133kW/181PS)
      • D4 AWD (133kW/181PS)
      • T5 (180kW/245PS)
      • T6 (225kW/306PS)
    • V70 III (135)
      • T4 (132kW/180PS)
      • T5 (177kW/241PS)
      • D3 / D4 (120kW/163PS)
      • 1.6 DRIVe / D2 (84kW/114PS)
      • D5 (158kW/215PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • 3.2 (179kW/243PS)
      • T4F (132kW/180PS)
      • 3.2 AWD (179kW/243PS)
      • T6 AWD (224kW/305PS)
      • 2.5 T (147kW/200PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • T6 AWD (210kW/286PS)
      • 2.4 D (120kW/163PS)
      • D5 (136kW/185PS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 3.2 (175kW/238PS)
      • 2.0 D (100kW/136PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.0 BiFuel (157kW/214PS)
      • 2.5 T FlexiFuel (147kW/200PS)
      • 2.0 FlexiFuel (107kW/146PS)
      • 2.4 D (129kW/175PS)
      • 2.5 T FlexiFuel (170kW/231PS)
      • D5 (151kW/205PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • 1.6 D (80kW/109PS)
      • 2.5 T (170kW/231PS)
      • 2.0 T (149kW/203PS)
      • D4 AWD (120kW/163PS)
      • D3 (100kW/136PS)
      • D4 (133kW/181PS)
      • D4 AWD (133kW/181PS)
      • T5 (180kW/245PS)
    • XC60 I SUV (156)
      • T5 (177kW/241PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • T6 AWD (210kW/286PS)
      • 2.4 D / D3 / D4 AWD (120kW/163PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • 2.4 D (129kW/175PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • 2.0 T (149kW/203PS)
      • 3.2 AWD (179kW/243PS)
      • T6 AWD (224kW/304PS)
      • D3 / D4 (120kW/163PS)
      • D3 (100kW/136PS)
      • D4 AWD (133kW/181PS)
      • D4 (133kW/181PS)
      • T5 (180kW/245PS)
      • T6 (225kW/306PS)
    • S80 II (124)
      • T4 (132kW/180PS)
      • T5 (177kW/241PS)
      • T6 AWD (224kW/305PS)
      • D3 / D4 (120kW/163PS)
      • 3.2 AWD (179kW/243PS)
      • 3.2 (179kW/243PS)
      • 1.6 DRIVe (84kW/114PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • D5 (158kW/215PS)
      • T4F (132kW/180PS)
      • D5 (136kW/185PS)
      • 4.4 V8 AWD (232kW/316PS)
      • 2.5 T (147kW/200PS)
      • 3.2 (175kW/238PS)
      • 2.4 D (120kW/163PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • T6 AWD (210kW/286PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.5 T FlexFuel (147kW/200PS)
      • 2.0 FlexFuel (107kW/146PS)
      • 2.0 TDi (100kW/136PS)
      • D3 (100kW/136PS)
      • 2.5 T FlexFuel (170kW/231PS)
      • 2.4 D (129kW/175PS)
      • D5 (151kW/205PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • 1.6 D DRIVe (80kW/109PS)
      • 2.5 T (170kW/231PS)
      • 2.0 T (149kW/203PS)
      • 2.0 (107kW/146PS)
      • D4 (133kW/181PS)
      • T5 (180kW/245PS)
    • XC70 II (136)
      • 3.2 AWD (179kW/243PS)
      • T6 AWD (224kW/304PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • D3 (120kW/163PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.4 D / D4 AWD (120kW/163PS)
      • T6 AWD (210kW/286PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • 2.4 D (129kW/175PS)
      • D4 AWD (133kW/181PS)
      • D4 (133kW/181PS)
      • T5 (180kW/245PS)
    • S60 II (134)
      • DRIVe / D2 (84kW/114PS)
      • D5 (158kW/215PS)
      • D5 AWD (158kW/215PS)
      • T4F (132kW/180PS)
      • T3 (110kW/150PS)
      • T4 (132kW/180PS)
      • 2.0 T (149kW/203PS)
      • T5 (177kW/240PS)
      • T6 AWD (224kW/304PS)
      • D3 (120kW/163PS)
      • D5 (151kW/205PS)
      • D5 AWD (151kW/205PS)
      • D3 (100kW/136PS)
      • D4 (120kW/163PS)
      • T6 (225kW/306PS)
      • T5 (180kW/245PS)
      • D4 (133kW/181PS)
    • V40 Cross Country (526)
      • T4 AWD (132kW/180PS)
      • T5 AWD (157kW/214PS)
      • T5 AWD (187kW/254PS)
    • V40 Hečbeka virsbūve (525)
      • T4 (132kW/180PS)
      • T3 GTDi (110kW/150PS)
      • T4 GTDi (132kW/180PS)
      • D2 (84kW/114PS)
      • D3 (110kW/150PS)
      • D4 (130kW/177PS)
      • T5 (187kW/254PS)
      • T5 (157kW/214PS)
      • T2 GTDi (88kW/120PS)
    • C30 (533)
      • Electric (82kW/112PS)