PN S107541001Z
Make CONTINENTAL/VDO
EAN 4103590911513
  • Monitors crankshaft position and speed
  • Essential for engine timing and control
  • Ensures optimal fuel injection and ignition
  • Durable construction for reliable performance
  • Direct fit for seamless installation
Number of pin contacts
2
Color
Gray
  • OPEL
    • FRONTERA A Sport (U92)
      • 2.0 i (52SUD2, 55SUD2) (85kW/115PS)
    • FRONTERA A (U92)
      • 2.2 i (54MWL4) (100kW/136PS)
    • VECTRA B Hečbeka virsbūve (J96)
      • 1.8 i 16V (F68) (85kW/116PS)
      • 1.8 i 16V (F68) (92kW/125PS)
    • VECTRA B (J96)
      • 1.8 i 16V (F19) (85kW/115PS)
      • 1.8 i 16V (F19) (92kW/125PS)
    • VECTRA B Universālis (J96)
      • 1.8 i 16V (F35) (85kW/115PS)
      • 1.8 i 16V (F35) (92kW/125PS)
    • ASTRA G Coupe (T98)
      • 1.8 16V (F07) (92kW/125PS)
    • CORSA C (X01)
      • 1.8 (F08, F68) (92kW/125PS)
    • ZAFIRA A Lielas ietilpības automobilis (T98)
      • 1.8 16V (F75) (92kW/125PS)
    • ASTRA G Hečbeka virsbūve (T98)
      • 1.8 16V (F08, F48) (92kW/125PS)
    • ASTRA G Sedans (T98)
      • 1.8 16V (F69) (92kW/125PS)
    • ASTRA G Universālis (T98)
      • 1.8 16V (F35) (92kW/125PS)
    • ASTRA G Kabriolets (T98)
      • 1.8 16V (F67) (92kW/125PS)
    • VECTRA C (Z02)
      • 1.8 16V (90kW/122PS)
      • 1.8 (F69) (81kW/110PS)
    • VECTRA C GTS (Z02)
      • 1.8 16V (F68) (90kW/122PS)
      • 1.8 16V (F68) (81kW/110PS)
    • MERIVA A Lielas ietilpības automobilis (X03)
      • 1.8 (E75) (92kW/125PS)
    • SIGNUM Hečbeka virsbūve (Z03)
      • 1.8 (F48) (90kW/122PS)
    • VECTRA C Universālis (Z02)
      • 1.8 (F35) (90kW/122PS)
    • ASTRA H (A04)
      • 1.8 (L48) (92kW/125PS)
    • ASTRA H Universālis (A04)
      • 1.8 (L35) (92kW/125PS)
    • TIGRA TwinTop (X04)
      • 1.8 (R97) (92kW/125PS)
    • ASTRA H GTC (A04)
      • 1.8 (L08) (92kW/125PS)
    • ASTRA H TwinTop (A04)
      • 1.8 (L67) (92kW/125PS)