CONTINENTAL/VDO Lambda zonde A2C59513217Z
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN A2C59513217Z
Make CONTINENTAL/VDO
EAN 4103590940810
  • Brand: CONTINENTAL/VDO
  • Part Code: A2C59513217Z
  • Type: Lambda zonde (Oxygen Sensor)
  • Ensures optimal air-fuel mixture for efficient combustion
  • Contributes to improved fuel economy
  • Helps reduce harmful vehicle emissions
  • Designed for reliable and consistent performance
  • Direct fit for compatible vehicle applications
Length [mm]
575
Number of wires
4
  • OPEL
    • CORSA C (X01)
      • 1.0 (F08, F68) (43kW/58PS)
      • 1.0 (F08, F68) (44kW/60PS)
      • 1.2 Twinport (F08, F68) (59kW/80PS)
      • 1.4 Twinport (F08, F68) (66kW/90PS)
    • VECTRA B Hečbeka virsbūve (J96)
      • 2.6 i V6 (F68) (125kW/170PS)
    • VECTRA B (J96)
      • 2.6 i V6 (F19) (125kW/170PS)
    • VECTRA B Universālis (J96)
      • 2.6 i V6 (F35) (125kW/170PS)
    • OMEGA B Universālis (V94)
      • 2.6 V6 (F35, M35, P35) (132kW/180PS)
      • 3.2 V6 (F35, M35, P35) (160kW/218PS)
    • OMEGA B (V94)
      • 3.2 V6 (F69, M69, P69) (160kW/218PS)
    • ASTRA G Hečbeka virsbūve (T98)
      • 2.0 OPC (F08, F48) (147kW/200PS)
    • ASTRA G Universālis (T98)
      • 2.0 OPC (F35) (147kW/200PS)
    • ASTRA G Coupe (T98)
      • 2.0 16V Turbo (F07) (147kW/200PS)
    • ASTRA G Kabriolets (T98)
      • 2.0 16V Turbo (F67) (147kW/200PS)
    • AGILA A (H00)
      • 1.0 (F68) (44kW/60PS)
      • 1.2 16V Twinport (F68) (59kW/80PS)
    • ASTRA H (A04)
      • 1.4 (L48) (66kW/90PS)
      • 1.2 (L48) (59kW/80PS)
    • ASTRA H Universālis (A04)
      • 1.4 (L35) (66kW/90PS)
    • VECTRA C (Z02)
      • 3.2 V6 (F69) (155kW/211PS)
    • TIGRA TwinTop (X04)
      • 1.4 (R97) (66kW/90PS)
    • MERIVA A Lielas ietilpības automobilis (X03)
      • 1.4 16V Twinport (E75) (66kW/90PS)
    • ASTRA H GTC (A04)
      • 1.4 (L08) (66kW/90PS)
    • COMBO Tour
      • 1.4 (66kW/90PS)
    • COMBO Furgons/minivens
      • 1.4 16V (66kW/90PS)
    • CORSA C Furgons/Hečbeks (X01)
      • 1.2 (F08, W5L) (59kW/80PS)
    • CORSA D (S07)
      • 1.0 (L08, L68) (44kW/60PS)
      • 1.2 (L08, L68) (59kW/80PS)
      • 1.4 LPG (L08, L68) (66kW/90PS)
  • PORSCHE
    • CARRERA GT (980)
      • 5.7 (450kW/612PS)