PN BHN1158E
Make TRW
EAN 3322938209483
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures reliable and consistent braking performance.
  • Durable construction for extended lifespan.
  • Designed for optimal heat dissipation.
  • Crucial for vehicle safety and handling.
  • High-quality manufacturing standards.
  • Easy installation process.
Manufacturer's restriction
Nissin
Material
Cast iron
cross-reference numbers
BHN1159E
Substance of Very High Concern
Information is not available, please contact the manufacturer!
  • HONDA
    • STREAM (RN)
      • 1.7 16V (RN1) (92kW/125PS)
      • 2.0 16V (RN3) (115kW/156PS)
    • FR-V (BE)
      • 2.2 i CTDi (BE5) (103kW/140PS)
      • 2.0 (BE3) (110kW/150PS)
      • 1.7 (BE1) (92kW/125PS)
      • 1.8 (BE1) (103kW/140PS)