SNR CV Joint Kit - OJK66.012
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN OJK66.012
Make SNR
EAN 3413522061843
  • Complete CV joint kit for drive shaft applications.
  • Ensures smooth and efficient power transfer.
  • Restores optimal drive shaft function.
  • Built with quality materials for durability.
  • Helps reduce vibrations and improve ride comfort.
  • Designed for reliable and long-lasting performance.
  • Part number: OJK66.012
  • Brand: SNR
Gasket diameter [mm]
58,6
Inner joint on the wheel side
39
Version
6 balls
Installation side
wheel side
Installation side
Front axle on the left
Front axle right
  • PEUGEOT
    • 508 I (8D_)
      • 1.6 VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 2.2 HDi (150kW/204PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (84kW/115PS)
      • 1.6 THP (121kW/165PS)
    • 508 SW I (8E_)
      • 1.6 VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (84kW/115PS)
      • 1.6 (121kW/165PS)
    • EXPERT TEPEE (VF3X_)
      • 2.0 HDi 100 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 130 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
    • EXPERT Furgons (VF3A_, VF3U_, VF3X_)
      • 2.0 HDi 100 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 130 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 2.0 HDi 120 4x4 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 130 4x4 (94kW/128PS)
    • 607 (9D, 9U)
      • 2.2 16V (116kW/158PS)
      • 2.2 16V (120kW/163PS)
    • 407 (6D_)
      • 2.0 HDi 135 (6DRHRH, 6DRHRE, 6DRHRG, 6DRHRJ) (100kW/136PS)
      • 2.2 HDi 170 (6D4HTH) (125kW/170PS)
      • 2.0 HDi (6DRHRH) (103kW/140PS)
      • 2.2 HDi (6D4HPH) (120kW/163PS)
    • 407 SW (6E_, 6D_)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 2.2 HDi 170 (125kW/170PS)
      • 2.0 HDi (103kW/140PS)
      • 2.2 HDi (120kW/163PS)
    • 207 (WA_, WC_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
    • EXPERT Platforma/Šasija
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi 90 8V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 130 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
    • 207 SW (WK_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
    • 407 Coupe (6C_)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)
    • RCZ
      • 1.6 16V (115kW/156PS)
      • 1.6 16V (147kW/200PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
    • 207 Furgons/Hečbeks (WA_, WC_)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
  • FIAT
    • SCUDO Furgons (270_, 272_)
      • 2.0 D Multijet (120kW/163PS)
      • 2.0 D Multijet (94kW/128PS)
      • 2.0 D Multijet (88kW/120PS)
      • 2.0 D Multijet (100kW/136PS)
    • SCUDO Autobuss (270_, 272_)
      • 2.0 D Multijet (120kW/163PS)
      • 2.0 D Multijet (94kW/128PS)
      • 2.0 D Multijet (88kW/120PS)
      • 2.0 D Multijet (100kW/136PS)
    • SCUDO Platforma/Šasija (270_, 272_)
      • 2.0 D Multijet (120kW/163PS)
      • 2.0 D Multijet (88kW/120PS)
      • 2.0 D Multijet (100kW/136PS)
      • 2.0 D Multijet (94kW/128PS)
  • CITROËN
    • DS5
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
    • JUMPY II (VF7)
      • 2.0 HDi 95 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 125 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
    • JUMPY II Furgons
      • 2.0 HDi 95 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 125 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 2.0 HDi 125 4x4 (94kW/128PS)
    • JUMPY I (U6U_)
      • 2.0 HDi 95 (69kW/94PS)
    • JUMPY I Platforma/Šasija (BU_, BV_, BW_, BX_)
      • 2.0 HDi 95 (69kW/94PS)
    • C6 (TD_)
      • 2.2 HDi (125kW/170PS)
    • C5 III (RD_)
      • 2.0 HDi 165 (RDRHHA, RDRHH8) (120kW/163PS)
    • JUMPY II Platforma/Šasija
      • 2.0 HDi 125 (94kW/128PS)
      • 2.0 HDI (X_RHG) (88kW/120PS)