SNR Drive Shaft Boot Kit OBK55.022
Protect your drive shaft from dirt and debris with this durable boot kit.
inc. VAT 21%
In stock 37
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN OBK55.022
Make SNR
EAN 3413521616099
  • High-quality material for durability
  • Protects drive shaft joints from dirt and moisture
  • Ensures proper lubrication of drive shaft components
  • Direct fit for easy installation
  • Maintains vehicle performance and safety
  • Brand: SNR
  • Part Code: OBK55.022
Installation side
wheel side
Version
8 balls
  • RENAULT
    • CLIO III Furgons/Hečbeks (SB_, SR_)
      • 1.5 dCi (63kW/86PS)
    • KANGOO Express (FW0/1_)
      • 1.5 dCi 75 (FW07, FW10, FW04) (55kW/75PS)
      • 1.6 (FW00, FW0E, FW0N, FW0P, FW0Y) (64kW/87PS)
      • 1.6 16V (FW03, FW09, FW0D, FW0U, FW0W, FW13) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi 70 (FW0A, KW0V) (50kW/68PS)
      • 1.5 dCi 85 (FW0K, FW0L, FW0B) (63kW/86PS)
      • 1.5 dCi 90 (FW0G, FW05, FW08, FW11) (66kW/90PS)
      • 1.6 16V LPG (FW03, FW09, FW0W) (78kW/106PS)
    • KANGOO BE BOP (KW0/1_)
      • 1.5 dCi 75 (55kW/75PS)
      • 1.6 (KW0D) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi (KW0G) (66kW/90PS)
    • SCÉNIC II (JM0/1_)
      • 1.5 dCi (JM02, JM13) (74kW/101PS)
      • 1.5 dCi (JM1E, JM16) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi (JM16) (76kW/103PS)
    • GRAND SCÉNIC II (JM0/1_)
    • MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_)
      • 1.5 dCi (FP0G, JP0G) (50kW/68PS)
      • 1.5 dCi (FP0F, JP0F) (63kW/86PS)
      • 1.4 (JP01, JP0J) (72kW/98PS)
      • 1.5 dCi (FP0E, JP0E) (48kW/65PS)
      • 1.5 dCi (FP0D, JP0D) (60kW/82PS)
    • CLIO III (BR0/1, CR0/1)
      • 1.5 dCi (BR17, CR17) (63kW/86PS)
    • CLIO III Grandtour (KR0/1_)
      • 1.5 dCi (KR0F) (63kW/86PS)
    • KANGOO / GRAND KANGOO II (KW0/1_)
      • 1.6 (KW00, KW0Y, KW0E, KW0N, KW0P) (64kW/87PS)
      • 1.6 16V (KW03, KW09, KW0D, KW0U, KW0W, KW13) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi 70 (KW0V, KW0A) (50kW/68PS)
      • 1.5 dCi 85 (KW0K, KW0L, KW0B) (63kW/86PS)
      • 1.6 16V FLEX (KW01) (78kW/106PS)
      • 1.5 dCi 75 (KW07, KW10, KW04) (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi 90 (KW05, KW08, KW0G, KW11) (66kW/90PS)