SNR Drive Shaft Boot Kit OBK55.005
inc. VAT 21%
In stock 12
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN OBK55.005
Make SNR
EAN 3413521589416
  • Protects CV joints from dirt and moisture
  • Maintains essential drive shaft lubrication
  • Durable construction for extended lifespan
  • Ensures smooth and efficient drive shaft operation
  • High resistance to abrasion and temperature extremes
  • Designed for reliable performance
Version
6 balls
Installation side
wheel side
  • DACIA
    • LOGAN (LS_)
      • 1.4 MPI LPG (LS0C) (55kW/75PS)
      • 1.6 MPI 85 (62kW/84PS)
      • 1.5 dCi (LS04) (65kW/88PS)
      • 1.5 dCi (LS04) (55kW/75PS)
      • 1.2 16V (LS1N, LS02, BS02) (55kW/75PS)
      • 1.6 Bifuel (62kW/84PS)
      • 1.4 (LS0A, LS0C, LS0E, LS0G) (55kW/75PS)
      • 1.6 (LS0B, LS0D, LS0F, LS0H) (64kW/87PS)
      • 1.6 16V Flexifuel (77kW/105PS)
      • 1.2 16V LPG (55kW/75PS)
    • DUSTER (HS_)
      • 1.5 dCi 4x4 (66kW/90PS)
      • 1.5 dCi 4x4 (HSMC, HSMD) (81kW/110PS)
      • 1.6 16V 4x4 (77kW/105PS)
    • SANDERO
      • 1.5 dCi (55kW/75PS)
      • 1.6 MPI 85 (BS03) (62kW/84PS)
      • 1.5 dCi (65kW/88PS)
      • 1.2 16V LPG (55kW/75PS)
      • 1.6 16V Bifuel (77kW/105PS)
      • 1.2 16V (55kW/75PS)
      • 1.6 LPG (62kW/84PS)
    • LOGAN MCV (KS_)
      • 1.5 dCi (KS04) (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi (KS04) (65kW/88PS)
    • LOGAN Pick-up (US_)
      • 1.5 dCi (55kW/75PS)
      • 1.5 dCi (65kW/88PS)
    • LOGAN EXPRESS (FS_)
      • 1.6 (64kW/87PS)
      • 1.5 dCi (FS0Y, FS00, FS0J) (48kW/65PS)
    • DUSTER Furgons/apvidus automobilis (SUV)
      • 1.6 16V 4x4 (77kW/105PS)
      • 1.5 dCi 4x4 (66kW/90PS)
    • SANDERO II
      • 1.0 SCe 75 (B8JC, B8JD) (54kW/73PS)
    • LOGAN MCV II
      • 1.0 SCe 75 (54kW/73PS)
    • LOGAN II
      • 1.0 SCe 75 (54kW/73PS)
  • RENAULT
    • MODUS / GRAND MODUS (F/JP0_)
      • 1.5 dCi 75 (55kW/75PS)
      • 1.2 (JP0C, JP0K, FP0C, FP0K, FP0P, JP0P, JP0T) (55kW/75PS)
      • 1.2 (FP0C, FP0K, FP0P) (48kW/65PS)
      • 1.2 (JP0S) (58kW/78PS)
      • 1.2 16V Hi-Flex (55kW/75PS)
    • CLIO III (BR0/1, CR0/1)
      • 1.2 16V (BR02, BR0J, BR11, CR02, CR0J, CR11) (55kW/75PS)
      • 1.2 16V (58kW/78PS)
      • 1.2 16V (BR0R, BR1D, BR1L, CR0R) (48kW/65PS)
      • 1.2 16V (43kW/58PS)
      • 1.2 16V Hi-Flex (BR1U, CR1U) (55kW/75PS)
      • 1.2 Ethanol (CR1U, BR1U) (55kW/75PS)
    • CLIO III Grandtour (KR0/1_)
      • 1.2 16V (KR02, KR0J) (55kW/75PS)
      • 1.2 16V (KR0E) (58kW/78PS)
      • 1.2 16V Hi-Flex (KR0S) (55kW/75PS)
      • 1.2 16V Hi-Flex (KR1U) (58kW/79PS)
    • TWINGO II (CN0_)
      • 1.2 (CN0D) (43kW/58PS)
      • 1.2 16V (CN0K, CN0V, CN0A) (56kW/76PS)
      • 1.2 16V (CN04, CN0B) (55kW/75PS)
      • 1.2 16V (55kW/75PS)
    • CLIO III Furgons/Hečbeks (SB_, SR_)
      • 1.2 (SR0J) (55kW/75PS)