SNR Drive Shaft Dust Cover Kit OBK54.002
Complete kit for replacing the drive shaft dust cover. Ensures protection against dirt and moisture.
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN OBK54.002
Make SNR
EAN 3413522007063
  • Complete dust cover replacement kit
  • Protects CV joints from contamination
  • Ensures proper drive shaft function
  • Durable materials for longevity
  • Direct fit for specified applications
  • Part code: OBK54.002
  • Brand: SNR
Installation side
wheel side
  • AUDI
    • 80 B2 Sedans (811, 813, 814, 819, 853)
      • 1.8 GTE (82kW/112PS)
      • 1.8 CC quattro (85Q) (66kW/90PS)
      • 1.8 GTE quattro (85Q) (82kW/112PS)
      • 2.0 quattro (85Q) (85kW/115PS)
      • 2.2 quattro (85Q) (100kW/136PS)
      • 1.8 GTE quattro (85Q) (81kW/110PS)
      • 1.9 CD-5S (85kW/115PS)
      • 1.8 GTE (81kW/110PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
    • COUPE B2 (81, 855, 856)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.1 GT (96kW/131PS)
      • 2.2 GT (85kW/115PS)
      • 2.2 GT (100kW/136PS)
      • 2.2 quattro (100kW/136PS)
      • 2.2 quattro (88kW/120PS)
      • 1.8 GT (82kW/112PS)
      • 2.3 (98kW/133PS)
      • 2.3 quattro (98kW/133PS)
    • 90 B2 (813, 814, 853)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.2 (100kW/136PS)
      • 2.0 (83kW/113PS)
  • VW
    • GOLF II (19E, 1G1)
      • 1.8 GTI G60 Syncro (118kW/160PS)
      • 1.8 (62kW/84PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat (66kW/90PS)
      • 1.8 Syncro (72kW/98PS)
      • 1.8 GTI Cat (79kW/107PS)
      • 1.8 GTI (82kW/112PS)
      • 1.8 GTI 16V (95kW/129PS)
      • 1.8 GTI 16V (102kW/139PS)
      • 1.8 GTI G60 (118kW/160PS)
      • 1.8 GTI (79kW/107PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 GTI (77kW/105PS)
      • 1.8 GTI 16V (100kW/136PS)
      • 1.8 Syncro (62kW/84PS)
    • PASSAT B2 (32B)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
    • PASSAT B3/B4 (3A2, 35I)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (79kW/107PS)
      • 1.8 (82kW/112PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.6 TD (59kW/80PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 1.8 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 (79kW/107PS)
    • SANTANA (32B)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
    • SCIROCCO (53B)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 (70kW/95PS)
      • 1.8 (82kW/112PS)
      • 1.8 16V (102kW/139PS)
      • 1.8 16V (95kW/129PS)
    • CORRADO (53I)
      • 1.8 G60 (118kW/160PS)
      • 1.8 16V (100kW/136PS)
    • GOLF III (1H1)
      • 1.9 D (47kW/64PS)
      • 1.9 TD, GTD (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 Syncro (1HX1) (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.8 VR6 (120kW/163PS)
    • VENTO (1H2)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
    • GOLF III Variant (1H5)
      • 1.8 (55kW/75PS)
    • GOLF III Cabriolet (1E7)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
    • PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (79kW/107PS)
      • 1.8 (82kW/112PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 1.6 TD (59kW/80PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.6 (74kW/101PS)
      • 2.0 Syncro (85kW/115PS)
      • 1.8 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 (79kW/107PS)
      • 2.0 (85kW/116PS)
    • PASSAT B2 Variant (33B)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.8 (64kW/87PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.9 (85kW/115PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 2.2 Syncro (88kW/120PS)
      • 2.2 (100kW/136PS)
      • 1.6 TD (51kW/70PS)
      • 2.0 Syncro (85kW/116PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 2.2 Syncro (100kW/136PS)
    • PASSAT B2 Sedans (32B)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 2.2 (85kW/115PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 (64kW/87PS)
    • PASSAT B5 (3B2)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
    • CADDY II Furgons/minivens (9K9A)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
    • CADDY II Lielas ietilpības automobilis (9K9B)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
    • POLO Van Furgons/Universālis (6V5)
      • 1.9 SDI (47kW/64PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
    • GOLF Van III Variant (1H5)
      • 1.8 (55kW/75PS)
    • PASSAT B3/B4 (315, 3A5)
      • 2.0 (85kW/116PS)
      • 2.0 Syncro (85kW/116PS)
      • 1.8 (55kW/75PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
  • SEAT
    • TOLEDO I (1L2)
      • 1.6 i (54kW/73PS)
      • 1.8 16V (98kW/133PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.6 i (52kW/71PS)
      • 1.8 i (65kW/88PS)
      • 1.8 16V (92kW/125PS)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
      • 2.0 i 16V (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.6 i (74kW/101PS)
      • 1.9 D (47kW/64PS)
    • IBIZA II (6K1)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.8 i 16V (95kW/129PS)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
    • CORDOBA (6K1, 6K2)
      • 1.6 i (55kW/75PS)
      • 1.8 i (66kW/90PS)
      • 2.0 i (85kW/115PS)
      • 1.9 TD (55kW/75PS)
      • 1.8 i 16V (95kW/129PS)