LÖBRO Driveshaft GKNP20071
Compatible with AUDI Q7 (4LB) ,
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN GKNP20071
Make LÖBRO
EAN 4019064365686
  • Driveshaft for power transmission
  • Part code: GKNP20071
  • Brand: LÖBRO
  • Ensures smooth power transfer
  • Engineered for durability
  • Minimizes vibrations
  • High-quality construction
multi-element
Two-piece
Additional article/Additional info 2
with a housing frame
Overall length [mm]
1562
Number of teeth 1
37
Number of teeth 2
3/4"
Pipe diameter [mm]
50,00
  • AUDI
    • Q7 (4LB)
      • 3.0 TFSI quattro (206kW/280PS)
      • 3.0 TFSI quattro (200kW/272PS)
      • 3.0 TFSI quattro (245kW/333PS)