KAMOKA JQ101201 Brake Pad Set, Disc Brakes
Compatible with LANCIA DELTA II (836_) , FIAT BRAVA (182_) , FIAT BRAVO I (182_) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN JQ101201
Make KAMOKA
EAN 5901779817491
  • Designed for disc brake systems
  • Ensures reliable stopping power
  • Durable construction for longevity
  • Manufactured to high-quality standards
  • Suitable for everyday driving conditions
  • Part code: JQ101201
  • Brand: KAMOKA
Installation side
Front axle
Width [mm]
156
Thickness [mm]
17
Height [mm]
53
Wear sensor
without wear sensor
Brake system
Ate.
  • LANCIA
    • DELTA II (836_)
      • 1.9 TD (836AM, 836AN) (66kW/90PS)
      • 1.6 i.e. (836AP) (66kW/90PS)
      • 1.6 i.e. 16V (836AO) (76kW/103PS)
  • FIAT
    • BRAVA (182_)
      • 1.4 (182.BG) (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (182.BH) (66kW/90PS)
      • 1.6 16V (182.BB) (76kW/103PS)
      • 1.4 12 V (182.BA) (59kW/80PS)
      • 1.9 TD 75 S (182.BF) (55kW/75PS)
      • 1.9 D (48kW/65PS)
      • 1.2 16V 80 (60kW/82PS)
      • 1.2 16V 80 (59kW/80PS)
    • BRAVO I (182_)
      • 1.4 (182.AG) (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (182.AH) (66kW/90PS)
      • 1.6 16V (182.AB) (76kW/103PS)
      • 1.4 (182.AA) (59kW/80PS)
      • 1.9 TD 75 S (182.AF) (55kW/75PS)
      • 1.9 D (48kW/65PS)
      • 1.2 16V 80 (60kW/82PS)
      • 1.2 16V 80 (59kW/80PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
    • MAREA (185_)
      • 1.4 80 12V (59kW/80PS)
      • 1.6 100 16V (76kW/103PS)
      • 1.9 TD 75 (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (75kW/102PS)
      • 1.2 16V (60kW/82PS)
      • 1.6 SX (72kW/98PS)
      • 1.6 (76kW/103PS)
    • MAREA Weekend (185_)
      • 1.4 80 12V (59kW/80PS)
      • 1.9 TD 75 (55kW/75PS)
    • GRANDE PUNTO (199_)
      • 1.3 D Multijet (51kW/69PS)
    • PUNTO (188_)
      • 1.2 16V 80 (188.233, .235, .253, .255, .333, .353, .639,... (59kW/80PS)
      • 1.9 JTD 80 (188.237, .257, .337, .357) (59kW/80PS)
      • 1.9 DS 60 (188.031, .051, .231, .251) (44kW/60PS)
      • 1.9 JTD (63kW/86PS)
      • 1.3 JTD 16V (51kW/70PS)
      • 1.4 (70kW/95PS)
    • PUNTO Furgons/Hečbeks (188_)
      • 1.9 D 60 (44kW/60PS)
      • 1.9 JTD (63kW/86PS)
      • 1.3 JTD (51kW/69PS)