GATES Belt Kit K066PK975
Compatible with VOLVO S60 II (134) , FORD FIESTA VI (CB1, CCN) , FORD FIESTA VI Van Show more info
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN K066PK975
Make GATES
EAN 5414465280481
  • Complete kit for comprehensive replacement
  • Ensures optimal engine performance
  • High-quality materials for durability
  • Maintains proper belt tension
  • Reduces risk of component failure
  • Designed for reliable power transfer
  • Part number: K066PK975
  • Brand: GATES
  • VOLVO
    • S60 II (134)
      • DRIVe / D2 (84kW/114PS)
    • V60 I (155)
      • 1.6 DRIVe (84kW/114PS)
    • S80 II (124)
      • 1.6 DRIVe (84kW/114PS)
      • 1.6 D DRIVe (80kW/109PS)
    • V70 III (135)
      • 1.6 DRIVe / D2 (84kW/114PS)
      • 1.6 D (80kW/109PS)
    • S40 II (544)
      • 1.6 D (81kW/110PS)
    • V50 (545)
      • 1.6 D (81kW/110PS)
      • 1.6 D (80kW/109PS)
    • C30 (533)
      • 1.6 D (80kW/109PS)
  • FORD
    • FIESTA VI (CB1, CCN)
      • 1.4 TDCi (51kW/70PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.4 TDCi (50kW/68PS)
      • 1.6 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.6 TDCi (55kW/75PS)
    • FIESTA VI Van
      • 1.4 TDCi (51kW/70PS)
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.4 TDCi (50kW/68PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
    • FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS)
      • 1.6 TDCi (74kW/100PS)
      • 1.6 TDCi (80kW/109PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
    • FOCUS II (DA_, HCP, DP)
      • 1.6 TDCi (74kW/100PS)
      • 1.6 TDCi (80kW/109PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
    • C-MAX (DM2)
      • 1.6 TDCi (74kW/101PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.6 TDCi (80kW/109PS)
    • FOCUS II Sedans (DB_, FCH, DH)
      • 1.6 TDCi (74kW/100PS)
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.6 TDCi (80kW/109PS)
    • ECOSPORT
      • 1.5 TDCi (66kW/90PS)
      • 1.5 EcoBlue TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (74kW/100PS)
    • B-MAX (JK)
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
    • TRANSIT COURIER B460 Lielas ietilpības automobilis
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
    • TRANSIT COURIER B460 Furgons/minivens
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
    • TOURNEO COURIER B460 Lielas ietilpības automobilis
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
    • B-MAX Van (JK)
      • 1.5 TDCi (55kW/75PS)
      • 1.6 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
    • KA+ III (UK, FK)
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)
      • 1.5 TDCi (66kW/90PS)
    • FOCUS II Furgons/Universālis
      • 1.6 TDCi (66kW/90PS)
    • TOURNEO CONNECT / GRAND TOURNEO CONNECT V408 Lielas ietilpīb
      • 1.5 TDCi (70kW/95PS)