PN K056PK1183
Make GATES
EAN 5414465088902
  • Maintains optimal accessory belt tension
  • Prevents belt slippage and premature wear
  • Ensures efficient operation of accessories
  • Designed for precise fitment and durability
  • Meets or exceeds OE specifications
  • Restores proper accessory drive system function
  • Contributes to a quieter driving experience
  • SKODA
    • ROOMSTER (5J7)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
    • FABIA I (6Y2)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
      • 1.9 TDI RS (96kW/130PS)
    • FABIA I Combi (6Y5)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
    • FABIA I Sedans (6Y3)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
    • FABIA II (542)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
    • FABIA II Combi (545)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)
    • ROOMSTER Praktik (5J)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
    • FABIA I Praktik (6Y5)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
  • VW
    • POLO IV (9N_, 9A_)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.4 TDI (51kW/70PS)
    • POLO IV Sedans (9N2, 9N4)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
  • SEAT
    • IBIZA III (6L1)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
      • 1.9 TDI (96kW/131PS)
      • 1.9 TDI Cupra R (118kW/160PS)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
    • CORDOBA (6L2)
      • 1.9 TDI (96kW/131PS)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
    • IBIZA IV (6J5, 6P1)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
    • IBIZA IV SC (6J1, 6P5)
      • 1.4 TDI (59kW/80PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (77kW/105PS)