GATES K016PK1310 V-Ribbed Belt Kit
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN K016PK1310
Make GATES
EAN 5414465071713
  • Complete kit for comprehensive replacement
  • Ensures optimal power transmission
  • Maintains accessory system functionality
  • Designed for durability and long service life
  • Reduces noise and vibration
  • High-quality components from GATES
  • Part code: K016PK1310
  • FIAT
    • PANDA (169_)
      • 1.3 JTD Multijet 4x4 (169AXG1A, 169AXG2A) (55kW/75PS)
      • 1.3 D Multijet (169.AXC1A) (51kW/70PS)
      • 1.3 D Multijet 4x4 (169.AXC2A) (51kW/70PS)
      • 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) (55kW/75PS)
    • DOBLO Furgons/minivens (223_)
      • 1.3 JTD 16V Multijet (62kW/84PS)
      • 1.3 JTD 16V (51kW/70PS)
      • 1.3 D Multijet (55kW/75PS)
    • IDEA (350_)
      • 1.3 D Multijet (70kW/95PS)
      • 1.3 D Multijet (51kW/70PS)
      • 1.3 D Multijet (66kW/90PS)
    • PANDA Furgons/Hečbeks (169_)
      • 1.3 D Multijet 4x4 (55kW/75PS)
      • 1.3 D Multijet (55kW/75PS)
      • 1.3 D Multijet (51kW/70PS)
      • 1.3 D Multijet 4x4 (51kW/70PS)