FEBEST Piekare, Stabilizators VLSB-XC90F
Compatible with VOLVO V70 I (875, 876) , VOLVO S80 I (184) , VOLVO XC90 I (275) Show more info
FEBEST Piekare, Stabilizators for your vehicle. Ensures stable handling and smooth ride.
inc. VAT 21%
In stock 39
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN VLSB-XC90F
Make FEBEST
EAN 4056111087887
  • Direct fit for your vehicle
  • Enhances stability and handling
  • Reduces body roll during cornering
  • Durable construction for longevity
  • Improves ride comfort
  • Essential suspension component
  • FEBEST quality assurance
  • Part code: VLSB-XC90F
Installation side
Front axle
Inner diameter [mm]
24
  • VOLVO
    • V70 I (875, 876)
      • 2.0 (93kW/126PS)
      • 2.4 (106kW/144PS)
      • 2.4 (125kW/170PS)
      • 2.4 Turbo (142kW/193PS)
      • 2.4 Turbo AWD (142kW/193PS)
      • 2.3 T-5 (176kW/239PS)
      • 2.5 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 Turbo (155kW/211PS)
      • 2.0 (105kW/143PS)
      • 2.3 Turbo (184kW/250PS)
      • 2.0 Turbo (166kW/226PS)
      • 2.0 (132kW/180PS)
      • 2.0 Turbo AWD (166kW/226PS)
      • 2.3 T-5 AWD (176kW/239PS)
      • 2.3 T AWD (184kW/250PS)
      • 2.4 Bifuel (103kW/140PS)
      • 2.4 (103kW/140PS)
      • 2.4 Turbo AWD (195kW/265PS)
      • 2.0 (120kW/163PS)
      • 2.5 TDi AWD (103kW/140PS)
      • 2.3 (177kW/241PS)
    • S80 I (184)
      • 2.9 (150kW/204PS)
      • T6 (200kW/272PS)
      • 2.4 (103kW/140PS)
      • 2.0 T (166kW/226PS)
      • 2.5 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 (120kW/163PS)
      • 2.4 (125kW/170PS)
      • 2.9 (147kW/200PS)
      • 2.0 T (132kW/180PS)
      • 2.4 T (147kW/200PS)
      • D5 (120kW/163PS)
      • 2.4 Bifuel (CNG) (103kW/140PS)
      • 3.0 (144kW/196PS)
      • T6 (200kW/272PS)
      • 2.4 D (96kW/131PS)
      • 2.5 T AWD (154kW/210PS)
      • 2.5 T (154kW/210PS)
      • T5 AWD (147kW/200PS)
      • 2.4 Bifuel (LPG) (103kW/140PS)
      • 2.9 (144kW/196PS)
    • XC90 I (275)
      • D5 AWD (147kW/200PS)
      • 3.2 AWD (179kW/243PS)
      • 2.5 T AWD (154kW/209PS)
      • T6 AWD (200kW/272PS)
      • D5 AWD (120kW/163PS)
      • V8 AWD (232kW/316PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • D3 / D5 (120kW/163PS)
      • V8 AWD (235kW/320PS)
      • 2.5 T AWD (154kW/209PS)
      • D5 AWD (120kW/163PS)
    • XC70 I Cross Country (295)
      • 2.4 T XC AWD (147kW/200PS)
      • D5 XC AWD (120kW/163PS)
      • 2.5 T XC AWD (154kW/209PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.4 T XC AWD (142kW/193PS)
    • V70 II (285)
      • T5 (184kW/250PS)
      • 2.4 T (147kW/200PS)
      • 2.5 TDI (103kW/140PS)
      • 2.4 (103kW/140PS)
      • 2.4 (125kW/170PS)
      • D5 (120kW/163PS)
      • 2.0 T (132kW/180PS)
      • 2.4 T AWD (147kW/200PS)
      • 2.4 D (96kW/131PS)
      • R 2,5 T AWD (221kW/300PS)
      • 2.5 T AWD (154kW/209PS)
      • D5 AWD (120kW/163PS)
      • 2.5 T (154kW/209PS)
      • T5 (191kW/260PS)
      • D5 (136kW/185PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.4 D (93kW/126PS)
      • 2.4 CDI (90kW/122PS)
    • S60 I (384)
      • 2.4 (103kW/140PS)
      • 2.4 (125kW/170PS)
      • 2.4 T (147kW/200PS)
      • T5 (184kW/250PS)
      • D5 (120kW/163PS)
      • 2.4 T AWD (147kW/200PS)
      • 2.0 T (132kW/180PS)
      • R 2,5 T AWD (221kW/300PS)
      • 2.4 D (96kW/130PS)
      • 2.5 T (154kW/210PS)
      • 2.5 T AWD (154kW/210PS)
      • T5 (191kW/260PS)
      • D5 (136kW/185PS)
      • 2.4 D (93kW/126PS)
      • T5 (195kW/265PS)
      • 2.4 (132kW/180PS)
      • 2.4 D (90kW/122PS)
    • S80 II (124)
      • D5 (136kW/185PS)
      • 4.4 V8 AWD (232kW/316PS)
      • 2.5 T (147kW/200PS)
      • 3.2 (175kW/238PS)
      • 2.4 D (120kW/163PS)
    • V70 III (135)
      • 2.5 T (147kW/200PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • T6 AWD (210kW/286PS)
      • 2.4 D (120kW/163PS)
      • D5 (136kW/185PS)
      • 2.0 (107kW/145PS)
      • 3.2 (175kW/238PS)
      • 2.0 D (100kW/136PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 2.5 T FlexiFuel (147kW/200PS)
      • 2.0 FlexiFuel (107kW/146PS)
      • D5 (151kW/205PS)
      • D4 AWD (120kW/163PS)
      • D3 (100kW/136PS)
    • XC90 II (256)
      • T6 AWD (235kW/320PS)
      • D5 AWD (165kW/224PS)
    • XC90 I VAN (275)
      • 2.4 D5 AWD (147kW/200PS)
      • 2.4 D4 (120kW/163PS)