FEBEST 1882-VECF Wheel Hub
Compatible with CADILLAC BLS Wagon , CADILLAC BLS , SAAB 9-3 Universālis (E50) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 4
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 1882-VECF
Make FEBEST
EAN 4056111114231
  • High-quality construction for longevity
  • Ensures smooth wheel rotation
  • Provides stability and support
  • Designed for a precise fit
  • Meets stringent quality standards
  • Essential for vehicle safety and performance
Installation side
Front axle
  • CADILLAC
    • BLS Wagon
      • 2.8 T AWD (206kW/280PS)
      • 2.0 T (129kW/175PS)
      • 2.8 T (188kW/255PS)
      • 1.9 D (110kW/150PS)
      • 1.9 D (132kW/180PS)
    • BLS
      • 2.8 T AWD (206kW/280PS)
      • 2.0 T (129kW/175PS)
      • 1.9 D (110kW/150PS)
      • 1.9 D (132kW/180PS)
  • SAAB
    • 9-3 Universālis (E50)
      • 2.8 Turbo V6 (169kW/230PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 2.0 t (110kW/150PS)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 2.0 t (154kW/209PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
    • 9-3 (YS3F, E79, D79, D75)
      • 1,8t (110kW/150PS)
      • 2.0 t (154kW/210PS)
      • 2.2 TiD (92kW/125PS)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
      • 1.9 TiD (110kW/150PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 2.0 t BioPower (154kW/210PS)
    • 9-3 Kabriolets (YS3F)
      • 2.0 t (129kW/175PS)
      • 2.0 t (154kW/210PS)
      • 1,8t (110kW/150PS)
      • 2.0 Turbo Performance (185kW/252PS)
      • 1.8 i (90kW/122PS)
      • 1.9 TiD (88kW/120PS)
  • OPEL
    • VECTRA C (Z02)
      • 2.2 16V (F69) (108kW/147PS)
      • 2.2 DTI 16V (F69) (92kW/125PS)
      • 2.0 DTI 16V (F69) (74kW/101PS)
      • 1.8 16V (90kW/122PS)
      • 2.0 16V Turbo (F69) (129kW/175PS)
      • 3.0 CDTI (F69) (130kW/177PS)
      • 2.2 DGi (F69) (114kW/155PS)
      • 1.9 CDTI (F69) (88kW/120PS)
      • 1.9 CDTI (F69) (110kW/150PS)
      • 3.2 V6 (F69) (155kW/211PS)
      • 1.6 16V (F69) (74kW/100PS)
      • 1.8 (F69) (81kW/110PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F69) (169kW/230PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F69) (188kW/255PS)
      • 1.6 (F69) (77kW/105PS)
      • 1.8 (F69) (103kW/140PS)
      • 3.0 CDTi (F69) (135kW/184PS)
      • 1.9 CDTI (F69) (74kW/100PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F69) (184kW/250PS)
      • 2.2 DTI 16V (F69) (86kW/117PS)
      • 2.8 V6 Turbo OPC (F69) (206kW/280PS)
    • VECTRA C GTS (Z02)
      • 3.2 V6 (F68) (155kW/211PS)
      • 1.8 16V (F68) (90kW/122PS)
      • 2.2 16V (F68) (108kW/147PS)
      • 2.0 DTI 16V (F68) (74kW/101PS)
      • 2.2 DTI 16V (F68) (92kW/125PS)
      • 2.0 16V Turbo (F68) (129kW/175PS)
      • 3.0 CDTI (F68) (130kW/177PS)
      • 2.2 DGi (F68) (114kW/155PS)
      • 1.9 CDTI (F68) (88kW/120PS)
      • 1.9 CDTI (F68) (110kW/150PS)
      • 1.6 (F68) (74kW/100PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F68) (169kW/230PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F68) (188kW/255PS)
      • 1.8 (F68) (103kW/140PS)
      • 1.6 (F68) (77kW/105PS)
      • 3.0 CDTi (F68) (135kW/184PS)
      • 1.9 CDTI (F68) (74kW/100PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F68) (184kW/250PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F68) (206kW/280PS)
      • 1.8 16V (F68) (81kW/110PS)
      • 2.2 DTI 16V (F68) (86kW/117PS)
    • SIGNUM Hečbeka virsbūve (Z03)
      • 2.2 direct (F48) (114kW/155PS)
      • 1.8 (F48) (90kW/122PS)
      • 2.0 Turbo (F48) (129kW/175PS)
      • 3.2 V6 (F48) (155kW/211PS)
      • 2.0 DTI (F48) (74kW/100PS)
      • 2.2 DTI (F48) (92kW/125PS)
      • 3.0 V6 CDTI (F48) (130kW/177PS)
      • 1.9 CDTI (F48) (88kW/120PS)
      • 1.9 CDTI (F48) (110kW/150PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F48) (169kW/230PS)
      • 3.0 V6 CDTI (F48) (135kW/184PS)
      • 1.8 (F48) (103kW/140PS)
      • 1.9 CDTI (F48) (74kW/100PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F48) (184kW/250PS)
    • VECTRA C Universālis (Z02)
      • 2.2 DTI (F35) (92kW/125PS)
      • 3.0 V6 CDTI (F35) (130kW/177PS)
      • 3.2 V6 (F35) (155kW/211PS)
      • 2.0 DTI (F35) (74kW/100PS)
      • 2.2 direct (F35) (114kW/155PS)
      • 2.0 Turbo (F35) (129kW/175PS)
      • 1.8 (F35) (90kW/122PS)
      • 1.9 CDTI (F35) (88kW/120PS)
      • 1.9 CDTI (F35) (110kW/150PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F35) (169kW/230PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F35) (188kW/255PS)
      • 1.9 CDTI (F35) (74kW/100PS)
      • 1.8 (F35) (103kW/140PS)
      • 3.0 V6 CDTI (F35) (135kW/184PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F35) (206kW/280PS)
      • 1.6 (F35) (77kW/105PS)
      • 2.8 V6 Turbo (F35) (184kW/250PS)