FEBEST Parking Brake System - 10100-CAPLH
Compatible with OPEL ANTARA A (L07) , CHEVROLET CAPTIVA (C100, C140) ,
inc. VAT 21%
In stock 34
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 10100-CAPLH
Make FEBEST
EAN 4056111143729
  • Direct fit for FEBEST Trose parking brake system.
  • Ensures reliable and secure parking.
  • Durable construction for long-lasting performance.
  • High-quality component from FEBEST.
  • Maintains braking system integrity.
Installation side
rear left side
Length [mm]
1150
  • OPEL
    • ANTARA A (L07)
      • 2.4 (123kW/167PS)
      • 2.4 4x4 (123kW/167PS)
      • 2.2 CDTi (120kW/163PS)
      • 2.2 CDTi 4x4 (120kW/163PS)
      • 2.2 CDTi 4x4 (135kW/184PS)
      • 3.0 (190kW/258PS)
      • 2.4 (104kW/141PS)
      • 2.0 CDTI 4x4 (110kW/150PS)
      • 2.4 4x4 (103kW/140PS)
      • 3.2 V6 (167kW/227PS)
      • 2.0 CDTI (93kW/127PS)
      • 2.0 CDTI (93kW/127PS)
      • 2.4 (103kW/140PS)
      • 2.4 LPG (103kW/140PS)
      • 2.4 LPG 4x4 (103kW/140PS)
      • 2.0 CDTI (110kW/150PS)
      • 2.0 CDTI (125kW/170PS)
      • 2.0 CDTI 4x4 (125kW/170PS)
  • CHEVROLET
    • CAPTIVA (C100, C140)
      • 2.2 D (120kW/163PS)
      • 2.2 D 4WD (135kW/184PS)
      • 2.4 (123kW/167PS)
      • 2.4 4WD (123kW/167PS)
      • 3.0 4WD (190kW/258PS)
      • 2.2 D 4WD (120kW/163PS)
      • 2.4 (100kW/136PS)
      • 2.0 D 4WD (110kW/150PS)
      • 2.0 D (110kW/150PS)
      • 2.4 LPG (100kW/136PS)
      • 2.0 D (120kW/163PS)
      • 2.2 D (135kW/184PS)