FEBEST 0475-D52AR Wheel Brake Cylinder Repair Kit
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 0475-D52AR
Make FEBEST
EAN 4056111107479
  • Specifically designed for wheel brake cylinder repair.
  • Restores proper function and performance of braking system.
  • Ensures reliable and consistent braking.
  • High-quality components for durability.
  • Essential for vehicle safety and maintenance.
Installation side
Rear axle
  • MITSUBISHI
    • COLT II (C1_A)
      • 1.2 EL, GL (C15A) (40kW/55PS)
      • 1.2 EL, GL (C15A) (44kW/60PS)
      • 1.5 GLX (C12A) (51kW/70PS)
      • 1.5 GLX (C12A) (55kW/75PS)
      • 1.6 Turbo ECi (C13A) (92kW/125PS)
      • 1.8 GL Diesel (C14A) (43kW/58PS)
      • 1.8 GL Diesel (C14A) (44kW/60PS)
      • 1.6 Turbo ECi (C13A) (77kW/105PS)
      • 1.3 EL,GL (C11A) (49kW/67PS)
    • COLT III (C5_A)
      • 1.3 (C51A) (51kW/70PS)
      • 1.8 Diesel GLX (C54A) (44kW/60PS)
      • 1.3 GL (C61A) (44kW/60PS)
      • 1.3 12V (C51A) (55kW/75PS)
      • 1.5 GLXi (C52A) (62kW/84PS)
      • 1.5 Cat (C52A) (66kW/90PS)
    • LANCER III (C1_A, C6_A)
      • 1.2 (C65A) (44kW/60PS)
    • LANCER IV (C6_A, C7_A)
      • 1.3 (C61A) (51kW/70PS)
      • 1.8 GLX Diesel (C64A) (44kW/60PS)
      • 1.3 (C61A) (44kW/60PS)
      • 1.3 12V (C61A) (55kW/75PS)
      • 1.5 (C62A) (62kW/84PS)
      • 1.5 12V (C62A) (66kW/90PS)
    • LANCER IV Hečbeka virsbūve (C6_A, C7_A)
      • 1.8 D (C64A) (44kW/60PS)
      • 1.3 12V (C61A) (55kW/75PS)
      • 1.5 12V (C62A) (66kW/90PS)
      • 1.6 16V (C76A, C66A) (83kW/113PS)
      • 1.8 4WD (C77A) (71kW/97PS)
      • 1.5 (C62A) (62kW/84PS)
    • GALANT V (E1_A)
      • 1.6 GLX (E11A) (55kW/75PS)
    • GALANT VI Sedans (E3_A)
      • 1.8 (E32A) (63kW/86PS)
      • 1.8 Turbo-D (E34A) (55kW/75PS)
      • 1.8 (E32A) (66kW/90PS)
      • 1.6 (E31A) (55kW/75PS)
    • GALANT VI (E3_A)
      • 1.8 (E32A) (66kW/90PS)
      • 1.8 (63kW/86PS)
    • LANCER VIII (CY_A, CZ_A)
      • 1.6 MIVEC (86kW/117PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flexfuel (CY3A, CY6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 (80kW/109PS)
      • 1.8 Bifuel (CY3A, CY6A) (105kW/143PS)
      • 1.5 Bifuel (80kW/109PS)
    • COLT IV (CA_A)
      • 1.3 GLi 12V (CA1A) (55kW/75PS)
      • 1.6 GLXi 16V (CA4A) (83kW/113PS)
      • 1.6 (CA4A) (66kW/90PS)
    • SPACE WAGON (N3_W, N4_W)
      • 1.8 TD (N35W) (55kW/75PS)
      • 2.0 TD (N38W) (60kW/82PS)
      • 1.8 (N31W) (90kW/122PS)
      • 1.8 4WD (N41W) (90kW/122PS)
      • 2.0 (N33W) (98kW/133PS)
      • 2.0 4WD (N43W) (98kW/133PS)
    • SPACE RUNNER Lielas ietilpības automobilis (N1_W, N2_W)
      • 1.8 (N11W) (90kW/122PS)
      • 1.8 4WD (N21W) (90kW/122PS)
      • 2.0 TD (N18W) (60kW/82PS)
      • 1.8 (N11W) (85kW/116PS)
      • 1.8 4WD (N21W) (85kW/116PS)
    • LANCER V (CB_A, CD_A, CE_A)
      • 2.0 Diesel (CB8A) (50kW/68PS)
      • 1.3 (CB1A) (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (CB4A) (83kW/113PS)
      • 1.6 (CB4A) (66kW/90PS)
      • 1.3 (CB1A) (55kW/75PS)
    • LANCER VIII Sportback (CX_A)
      • 1.8 MIVEC (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 DI-D (85kW/116PS)
      • 1.8 Flex (CX3A, CX6A) (103kW/140PS)
      • 1.8 (CX3A) (105kW/143PS)
      • 2.0 Ralliart 4WD (CX4A) (177kW/241PS)
      • 1.8 Bifuel (CX3A, CX6A) (105kW/143PS)
    • LANCER V Station Wagon (CB_W, CD_W)
      • 1.6 16V (CB4W) (83kW/113PS)
      • 2.0 D (CB8W) (50kW/68PS)
      • 1.6 16V 4WD (CD4W) (83kW/113PS)
      • 2.0 D (CB8W) (65kW/88PS)
    • CARISMA (DA_)
      • 1.8 MSX - 16V (DA2A) (103kW/140PS)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.8 (DA2A) (85kW/116PS)
      • 1.9 TD (DA4A) (66kW/90PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.8 16V GDI (DA2A) (92kW/125PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
      • 1.6 (DA1A) (76kW/103PS)
    • COLT V (CJ_, CP_)
      • 1300 GL,GLX (CJ1A) (55kW/75PS)
      • 1600 GLX (CJ4A) (66kW/90PS)
      • 1300 (CJ1A) (60kW/82PS)
      • 1600 (CJ4A) (76kW/103PS)
    • LANCER VI (CJ_, CP_)
      • 1.3 12V (CK1A) (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (CK4A) (66kW/90PS)
      • 1.8 16V (151kW/205PS)
    • CARISMA Sedans (DA_)
      • 1.9 TD (DA4A) (66kW/90PS)
      • 1.6 (DA1A) (66kW/90PS)
      • 1.8 (DA2A) (85kW/115PS)
      • 1.6 (DA1A) (73kW/99PS)
      • 1.6 (DA1A) (70kW/95PS)
    • i (HA_)
      • MiEV (HA4W) (49kW/67PS)
      • MiEV (HA4W, HA3W) (47kW/64PS)
      • MiEV (HA4W, HA3W) (35kW/48PS)
    • SPACE STAR Lielas ietilpības automobilis (DG_A)
      • 1.3 16V (DG1A) (63kW/86PS)
      • 1.3 16V (DG1A) (61kW/83PS)
    • ECLIPSE II (D3_A)
      • 2000 GT 16V (157kW/214PS)
    • GALANT VIII (EA_)
      • 2.4 GDI (EA3A) (110kW/150PS)
      • 2.4 GDI (EA3A) (106kW/144PS)
    • LANCER VII (CS_A, CT_A)
      • 1.3 (60kW/82PS)
      • 1.6 (CS3A) (72kW/98PS)
    • COLT VI (Z3_A, Z2_A)
      • 1.3 (Z21A) (70kW/95PS)
      • 1.5 (Z23A) (80kW/109PS)
      • 1.5 Ralliart R (132kW/180PS)
    • COLT CZC VI Kabriolets (RG)
      • 1.5 (Z36A) (80kW/109PS)
      • 1.5 Turbo (Z37A) (110kW/150PS)
    • MIRAGE / SPACE STAR VI Hečbeka virsbūve (A0_A)
      • 1.0 (A05A) (52kW/71PS)
      • 1.2 (A03A) (59kW/80PS)
    • MIRAGE VI Sedans (A1_A)
      • 1.2 (A13A) (59kW/80PS)
  • CHRYSLER
    • SEBRING Coupe (FJ)
      • 2.5 LE (120kW/163PS)
  • NISSAN
    • TIIDA Hečbeka virsbūve (C11)
      • 1.6 (81kW/110PS)
      • 1.8 (JC11) (93kW/126PS)
    • TIIDA Sedans (SC11)
      • 1.6 (C11L) (81kW/110PS)
      • 1.8 (93kW/126PS)
    • JUKE (F15)
      • 1.6 (86kW/117PS)
      • 1.5 dCi (81kW/110PS)
      • 1.6 (69kW/94PS)
      • 1.2 DIG-T (85kW/115PS)
      • 1.6 LPG (85kW/116PS)
      • 1.6 (83kW/113PS)
      • 1.6 LPG (80kW/109PS)
    • JUKE Van (F15)
      • CVTC (86kW/117PS)
      • dCi (81kW/110PS)
  • DODGE
    • STRATUS
      • 2.4 16 V (108kW/147PS)