FEBEST CV Joint Boot Kit 0115-MCV30
inc. VAT 21%
In stock 8
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 0115-MCV30
Make FEBEST
EAN 4056111058603
  • Protects CV joint from contamination
  • Ensures proper lubrication of the joint
  • Prevents premature wear and failure
  • Made with durable materials for longevity
  • Designed for a precise fit
  • Essential for drivetrain integrity
  • Helps maintain smooth power transfer
Installation side
On the gearbox side
Length [mm]
102
Material
NBR (Nitrile Butadiene Rubber)
Inner diameter 1 [mm]
24
Inner diameter 2 [mm]
79
  • TOYOTA
    • RAV 4 III (_A3_)
      • 2.4 4WD (ACA31, ACA33) (125kW/170PS)
      • 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R) (112kW/152PS)
      • 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) (100kW/136PS)
      • 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) (130kW/177PS)
      • 2.4 (ACA36, ACA38) (125kW/170PS)
      • 2.0 (ZSA35_, ZSA35R) (116kW/158PS)
      • 2.0 4WD (ZSA30_, ZSA30R) (116kW/158PS)
      • 2.2 D 4WD (ALA30_, ALA30R) (110kW/150PS)
      • 2.2 D (ALA35_) (110kW/150PS)
    • CAMRY Sedans (_V4_)
      • 2.4 Hybrid (AHV40R) (140kW/190PS)
      • 2.4 (ACV40) (116kW/158PS)
    • PREVIA II (_R3_)
      • 2.4 (ACR30) (115kW/156PS)
      • 2.0 D-4D (CLR30_, CLR30R) (85kW/116PS)
    • RAV 4 II (_A2_)
      • 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) (92kW/125PS)
      • 2.0 4WD (ACA21, ACA20) (110kW/150PS)
    • AVENSIS VERSO (_M2_)
      • 2.0 VVT-i (ACM20_, ACM20R) (110kW/150PS)
      • 2.0 D (CLM20_, CLM20R) (85kW/116PS)
    • CAMRY Sedans (_V3_)
      • 2.4 (ACV30, ACV36) (112kW/152PS)
      • 3.0 (MCV30_, MCV30R) (137kW/186PS)
      • 2.0 (ACV31_, ACV31) (110kW/150PS)
    • COROLLA (_E12_)
      • 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) (66kW/90PS)
      • 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) (81kW/110PS)
      • 2.0 D-4D (CDE120R, CDE120L_) (85kW/116PS)
    • COROLLA Universālis (_E12_)
      • 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) (85kW/116PS)
    • COROLLA Verso (_E12_)
    • COROLLA Sedans (_E12_)
    • PREVIA III (_R2_, _R5_)
      • 2.4 (ACR50_, ACR50R) (125kW/170PS)
    • RAV 4 IV (_A4_)
      • 2.0 D (ALA40_, ALA40R) (91kW/124PS)
      • 2.0 4WD (ZSA44_, ZSA44R) (111kW/151PS)
      • 2.2 D 4WD (ALA49) (110kW/150PS)
      • 2.5 4WD (ASA44) (132kW/180PS)
      • 2.0 D 4WD (ALA41_) (91kW/124PS)
      • 2.0 4WD (ZSA44_) (112kW/151PS)
      • 2.5 Hybrid 4WD (AVA44, AVA44_) (145kW/197PS)
      • 2.0 D (WWA42_) (105kW/143PS)
      • 2.5 Hybrid (AVA42_) (145kW/197PS)
    • CAMRY Sedans (_V5_)
      • 2.5 (ASV50_) (131kW/178PS)
    • RAV 4 V (_A5_, _H5_)
      • 2.5 Hybrid (AXAH52) (160kW/218PS)
      • 2.0 (MXAA52) (129kW/175PS)
      • 2.0 AWD (MXAA54) (129kW/175PS)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (127kW/173PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (127kW/173PS)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (110kW/150PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (110kW/150PS)
      • 2.5 VVTi AWD (AXAA54) (149kW/203PS)
      • 2.5 Hybrid AWD (AXAH54, AXAL54) (163kW/222PS)
    • RAV 4 IV VAN (_A4_)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (111kW/151PS)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (112kW/152PS)
      • 2.0 D4d (ALA40) (91kW/124PS)
      • D4d 4WD (ALA41) (91kW/124PS)
      • 2.0 D4d (WWA42) (105kW/143PS)
      • 2.2 D4d 4WD (ALA49) (110kW/150PS)
    • RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (129kW/175PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (129kW/175PS)
      • 2.5 Hybrid AWD (AXAH54) (163kW/222PS)
  • LEXUS
    • RX (_U3_)
      • 300 (MCU35_, MCU35R) (150kW/204PS)
    • HS (ANF10)
      • 250h (ANF10) (139kW/189PS)
    • NX (_Z1_)
      • 200 (ZGZ10_, AYZ10_, AGZ10) (110kW/150PS)
      • 200 AWD (ZGZ15_, AYZ15_, AGZ15_) (110kW/150PS)
    • UX (_AA1_, _AH1_, _MA1_)
      • 250h E-Four (MZAH15) (131kW/178PS)
      • 250h E-Four (MZAH15) (135kW/184PS)
      • 250h (MZAH10) (135kW/184PS)
      • 250h (MZAH10) (131kW/178PS)