FEBEST 0110-ACA30 Ball Joint Kit, Drive Shaft
This FEBEST ball joint kit is designed for the drive shaft, ensuring smooth and reliable operation.
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 0110-ACA30
Make FEBEST
EAN 4056111056784
  • Designed for drive shaft applications
  • Ensures proper articulation and movement
  • Constructed with durable materials for longevity
  • Helps maintain wheel alignment
  • Contributes to a stable and comfortable ride
  • Essential for vehicle safety and performance
  • Precise fit for reliable operation
  • FEBEST quality and engineering
Installation side
Front axle
Installation side
wheel side
External spline on the wheel side
26
Inner joint on the wheel side
27
Gasket diameter [mm]
61
Outer diameter [mm]
94
  • TOYOTA
    • RAV 4 III (_A3_)
      • 2.4 4WD (ACA31, ACA33) (125kW/170PS)
      • 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R) (112kW/152PS)
      • 2.4 (ACA36, ACA38) (125kW/170PS)
      • 2.0 4WD (ZSA30_, ZSA30R) (116kW/158PS)
    • PREVIA III (_R2_, _R5_)
      • 2.4 (ACR50_, ACR50R) (125kW/170PS)
    • RAV 4 IV (_A4_)
      • 2.0 4WD (ZSA44_, ZSA44R) (111kW/151PS)
      • 2.0 4WD (ZSA44_) (112kW/151PS)
    • CAMRY (_V7_, _VA7_, _VH7_)
      • 2.5 Hybrid (AXVH71_, AXVH70, AXVH71R) (160kW/218PS)
    • RAV 4 V (_A5_, _H5_)
      • 2.0 (MXAA52) (129kW/175PS)
      • 2.0 AWD (MXAA54) (129kW/175PS)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (127kW/173PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (127kW/173PS)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (110kW/150PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (110kW/150PS)
      • 2.5 VVTi AWD (AXAA54) (149kW/203PS)
    • RAV 4 IV VAN (_A4_)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (111kW/151PS)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (112kW/152PS)
    • RAV 4 V VAN (_A5_, _H5_)
      • 2.0 VVTi (MXAA52) (129kW/175PS)
      • 2.0 VVTi AWD (MXAA54) (129kW/175PS)
  • LEXUS
    • NX (_Z1_)
      • 200 AWD (ZGZ15_, AYZ15_, AGZ15_) (110kW/150PS)
    • ES (_Z10_, _A10_, _H10_)
      • 300h (AXZH10, AXZH11) (160kW/218PS)