DEPO License Plate Light 552-2103N-UE
Compatible with CITROËN DS3 (SA_) , CITROËN DS5 , PEUGEOT 207 (WA_, WC_) Show more info
inc. VAT 21%
Out of Stock
PN 552-2103N-UE
Make DEPO
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures clear license plate visibility
  • Designed for a precise fit
  • Durable construction for longevity
  • Meets or exceeds OEM specifications
  • Improves road safety and legal compliance
Installation side
to the left
Installation side
to the right
Additional article/Additional information
without bulb
Lamp type
W5W
  • CITROËN
    • DS3 (SA_)
      • 1.6 Racing (149kW/203PS)
      • 1.6 Racing (152kW/207PS)
      • 1.6 THP 150 (110kW/150PS)
      • 1.4 HDi 70 (SA8HP4) (50kW/68PS)
      • 1.4 VTi 95 (70kW/95PS)
      • 1.6 VTi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 THP 155 (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi 90 (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 1.4 VTi 98 (72kW/98PS)
      • 1.2 VTi 82 (60kW/82PS)
      • 1.4 VTi 95 LPG (70kW/95PS)
      • 1.6 HDi 115 (84kW/114PS)
      • 1.6 HDi 115 (85kW/115PS)
      • 1.6 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
    • DS5
      • 1.6 THP 155 (115kW/156PS)
      • 1.6 THP 200 (147kW/200PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi 115 (84kW/114PS)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 1.6 HDi (85kW/115PS)
    • C3 II (SC_)
      • 1.1 i (44kW/60PS)
      • 1.4 (54kW/73PS)
      • 1.4 VTi 95 (70kW/95PS)
      • 1.6 VTi 120 (88kW/120PS)
      • 1.6 HDi (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 1.6 HDi 90 (66kW/90PS)
      • 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) (50kW/68PS)
      • 1.4 LPG (70kW/95PS)
      • 1.0 VTi 68 (50kW/68PS)
      • 1.2 VTi 82 (60kW/82PS)
      • 1.6 HDi 115 (84kW/114PS)
    • C-ELYSEE (DD_)
      • 1.2 VTi 72 (DDHMY0) (53kW/72PS)
      • 1.6 HDI 92 (68kW/92PS)
      • 1.6 VTi 115 (DDNFP0, DDNFP6, DDNFP9) (85kW/115PS)
  • PEUGEOT
    • 207 (WA_, WC_)
      • 1.4 (55kW/75PS)
      • 1.4 16V (65kW/88PS)
      • 1.6 16V (80kW/109PS)
      • 1.6 16V Turbo (110kW/150PS)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 1.4 HDi (50kW/68PS)
      • 1.6 16V VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 16V RC (128kW/174PS)
      • 1.4 16V (70kW/95PS)
      • 1.6 16V Turbo (115kW/156PS)
      • 1.6 HDi (68kW/92PS)
      • 1.6 HDi 110 (82kW/112PS)
      • 1.4 (54kW/73PS)
      • 1.4 16V (72kW/98PS)
    • 307 (3A/C)
      • 1.6 16V (80kW/109PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 90 (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 110 (79kW/107PS)
      • 1.4 (55kW/75PS)
      • 1.4 HDi (50kW/68PS)
      • 2.0 HDi 135 (100kW/136PS)
      • 1.4 16V (65kW/88PS)
      • 1.6 HDi 110 (80kW/109PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 16V (130kW/177PS)
      • 1.6 HDi (66kW/90PS)
    • 3008 I Lielas ietilpības automobilis (0U_)
      • 1.6 VTi (88kW/120PS)
      • 1.6 THP (110kW/150PS)
      • 1.6 HDi (80kW/109PS)
      • 2.0 HDi 150 / BlueHDi 150 (110kW/150PS)
      • 1.6 THP (115kW/156PS)
      • 2.0 HDi (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi (82kW/112PS)
      • 2.0 HDi Hybrid4 (0URHCA) (147kW/200PS)
      • 1.6 HDi (84kW/114PS)
      • 2.0 HDi (100kW/136PS)