DEPO Miglas lukturis 446-2003R-UQ
Compatible with AUDI A1 (8X1, 8XK) , AUDI A5 (8T3) , AUDI A1 Sportback (8XA, 8XF) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 446-2003R-UQ
Make DEPO
  • Direct fit for specified vehicle models
  • Enhances visibility in fog, rain, and snow
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Improves road illumination in low-visibility conditions
  • Meets or exceeds original equipment specifications
  • Easy installation
Installation side
to the right
Type of operating permit
Tested ECE
Type of operating permit
SAE approved
Additional article/Additional information
without bulb holder
without bulb
Lamp type
H11
Bulb socket design
PGJ19-2
cross-reference numbers
446-2003L-UQ
  • AUDI
    • A1 (8X1, 8XK)
      • 1.4 TFSI (136kW/185PS)
      • 1.6 TDI (66kW/90PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
      • 1.4 TFSI (103kW/140PS)
      • 1.2 TFSI (63kW/86PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 1.4 TFSI (90kW/122PS)
      • 2.0 TFSI quattro (188kW/256PS)
    • A5 (8T3)
      • RS5 quattro (331kW/450PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 3.0 TDI (150kW/204PS)
      • 3.0 TDI quattro (180kW/245PS)
      • S5 quattro (245kW/333PS)
      • 1.8 TFSI (125kW/170PS)
      • 3.2 FSI (195kW/265PS)
      • S5 quattro (260kW/354PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 3.0 TDI quattro (176kW/240PS)
      • 2.0 TDI quattro (130kW/177PS)
      • 3.0 TFSI quattro (200kW/272PS)
      • 3.2 FSI quattro (195kW/265PS)
      • 2.0 TFSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI (155kW/211PS)
      • 2.0 TFSI quattro (155kW/211PS)
      • 2.7 TDI (120kW/163PS)
      • 3.0 TDI quattro (155kW/211PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI quattro (125kW/170PS)
      • 1.8 TFSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
    • A1 Sportback (8XA, 8XF)
      • 1.2 TFSI (63kW/86PS)
      • 1.4 TFSI (90kW/122PS)
      • 1.4 TFSI (103kW/140PS)
      • 1.4 TFSI (136kW/185PS)
      • 1.6 TDI (66kW/90PS)
      • 1.6 TDI (77kW/105PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
    • A5 Sportback (8TA)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 3.0 TDI (150kW/204PS)
      • 1.8 TFSI (125kW/170PS)
      • 2.0 TFSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 1.8 TFSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TFSI (155kW/211PS)
      • S5 quattro (245kW/333PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
    • A5 Kabriolets (8F7)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 3.0 TDI (150kW/204PS)
      • 1.8 TFSI (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
      • 2.0 TFSI (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI (155kW/211PS)
      • 3.2 FSI (195kW/265PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • S5 quattro (245kW/333PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 1.8 TFSI (118kW/160PS)
    • A4 B8 Avant (8K5)
      • 1.8 TFSI (125kW/170PS)
      • 1.8 TFSI quattro (125kW/170PS)
      • 2.0 TDI (130kW/177PS)
      • 3.0 TDI (150kW/204PS)
      • 1.8 TFSI (118kW/160PS)
      • 2.0 TDI (105kW/143PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.7 TDI (120kW/163PS)
      • 2.0 TFSI (155kW/211PS)
      • 1.8 TFSI (88kW/120PS)
      • 2.0 TFSI (132kW/180PS)
      • 1.8 TFSI quattro (118kW/160PS)
      • S4 quattro (245kW/333PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.7 TDI (140kW/190PS)
      • 2.0 TDI (88kW/120PS)
      • 2.0 TDI (120kW/163PS)
      • 3.2 FSI (195kW/265PS)
      • 2.0 TDI quattro (105kW/143PS)
      • 2.0 TFSI flexible fuel (132kW/180PS)
      • 2.0 TFSI flexible fuel quattro (132kW/180PS)
    • A4 Allroad B8 (8KH)
      • 2.0 TDI quattro (100kW/136PS)
      • 2.0 TDI quattro (120kW/163PS)
  • VW
    • PASSAT CC B6 (357)
      • 1.8 TSI (118kW/160PS)
      • 3.6 FSI 4motion (220kW/300PS)
      • 2.0 TDI (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI (125kW/170PS)
      • 2.0 TFSI (147kW/200PS)
      • 2.0 TDI (100kW/136PS)
      • 2.0 BlueTDI (105kW/143PS)
      • 2.0 TDI 4motion (103kW/140PS)
      • 2.0 TDI 4motion (125kW/170PS)