DEPO Headlight 445-2004L-UE
Compatible with SEAT TOLEDO II (1M2) , SEAT LEON (1M1) ,
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 445-2004L-UE
Make DEPO
  • Direct fit replacement for original headlight
  • Engineered for optimal light distribution
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Enhances visibility in various driving conditions
  • Meets or exceeds OEM specifications
  • Easy installation
Installation side
to the left
Left-/Right-hand drive
For right-hand traffic
Left-/Right-hand drive
For left side movement
without bulb holder
Lamp type
H3
Bulb socket design
PK22s
Color
transparent
cross-reference numbers
445-2004R-UE
  • SEAT
    • TOLEDO II (1M2)
      • 1.6 (74kW/100PS)
      • 1.8 20V (92kW/125PS)
      • 2.3 V5 (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.4 16V (55kW/75PS)
      • 1.6 16V (77kW/105PS)
      • 2.3 V5 20V (125kW/170PS)
      • 1.9 TDI (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.8 20VT (132kW/180PS)
    • LEON (1M1)
      • 1.6 (74kW/100PS)
      • 1.8 20V (92kW/125PS)
      • 1.9 TDI (66kW/90PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.4 16V (55kW/75PS)
      • 1.8 20V T (132kW/180PS)
      • 1.9 SDI (50kW/68PS)
      • 1.8 20V T 4 (132kW/180PS)
      • 1.6 16 V (77kW/105PS)
      • 2.8 Cupra 4 (150kW/204PS)
      • 1.9 TDI (110kW/150PS)
      • 1.8 T Cupra R (154kW/209PS)
      • 1.8 T Cupra R (165kW/225PS)
      • 1.9 TDI Syncro (110kW/150PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.9 TDI (74kW/100PS)
      • 2.8 (150kW/204PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)