DEPO Headlight 444-1125L-LD-E
Compatible with BMW 3 (E36) , BMW 3 Coupe (E36) , BMW 3 Kabriolets (E36) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 444-1125L-LD-E
Make DEPO
  • Direct fit replacement headlight
  • Ensures optimal road illumination
  • Durable construction for longevity
  • Meets high-quality standards
  • Enhances driving safety
  • Easy installation
Installation side
to the left
Vehicle equipment
Transport with headlight tilt angle adjustment
Type of operating permit
Tested ECE
Additional article/Additional information
without bulb
Additional article/Additional info 2
without headlight tilt angle adjustment motor
Lamp type
H7
Bulb socket design
PX26d
cross-reference numbers
444-1125R-LD-E
Operating mode
electric
  • BMW
    • 3 (E36)
      • 316 i (73kW/100PS)
      • 316 i (75kW/102PS)
      • 318 i (83kW/113PS)
      • 318 is (103kW/140PS)
      • 320 i (110kW/150PS)
      • 325 i (141kW/192PS)
      • 325 td (85kW/115PS)
      • 325 tds (105kW/143PS)
      • 318 tds (66kW/90PS)
      • 328 i (142kW/193PS)
      • 323 i (125kW/170PS)
      • 318 i (85kW/115PS)
      • 318 is (103kW/140PS)
      • M3 3.2 (236kW/321PS)
      • M3 3.0 (210kW/286PS)
    • 3 Coupe (E36)
      • 318 is (103kW/140PS)
      • 320 i (110kW/150PS)
      • 325 i (141kW/192PS)
      • 316 i (75kW/102PS)
      • M3 3.0 (210kW/286PS)
      • 328 i (142kW/193PS)
      • M3 3.0 (217kW/295PS)
      • 318 is (103kW/140PS)
      • 323 i (125kW/170PS)
      • M3 3.2 (236kW/321PS)
    • 3 Kabriolets (E36)
      • 320 i (110kW/150PS)
      • 325 i (141kW/192PS)
      • 318 i (85kW/115PS)
      • M3 3.0 (210kW/286PS)
      • 328 i (142kW/193PS)
      • 323 i (125kW/170PS)
      • M3 3.2 (236kW/321PS)
    • 3 Touring (E36)
      • 320 i (110kW/150PS)
      • 328 i (142kW/193PS)
      • 318 tds (66kW/90PS)
      • 325 tds (105kW/143PS)
      • 323 i (125kW/170PS)
      • 318 i (85kW/116PS)
      • 316 i (75kW/102PS)