DEPO Turn Signal Light 441-1607L-UQ
Compatible with VW POLO II (86C, 80) , VW GOLF I (17) , VW GOLF I Cabriolet (155) Show more info
Direct replacement turn signal light for your vehicle. Ensures proper signaling and visibility.
inc. VAT 21%
In stock 12
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 441-1607L-UQ
Make DEPO
  • Direct fit replacement for original equipment
  • Ensures proper turn signal function
  • Enhances vehicle visibility and safety
  • Durable construction for long-lasting use
  • Easy installation
  • Meets quality and performance standards
Installation side
front left
Installation side
Bumper
Type of operating permit
SAE approved
Type of operating permit
Tested ECE
Additional article/Additional information
without bulb holder
without bulb
Headlamp glass color
yellow
cross-reference numbers
441-1607R-UQ
  • VW
    • POLO II (86C, 80)
      • 1.0 (29kW/40PS)
      • 1.1 (37kW/50PS)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 D (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.0 Cat (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (55kW/75PS)
      • 1.3 (40kW/55PS)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
    • GOLF I (17)
      • 1.1 (37kW/50PS)
      • 1.1 (38kW/52PS)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.5 (51kW/70PS)
      • 1.5 (51kW/70PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.6 GTI (81kW/110PS)
      • 1.8 GTI (82kW/112PS)
      • 1.5 D (37kW/50PS)
      • 1.6 D (40kW/54PS)
      • 1.6 TD (51kW/70PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
    • GOLF I Cabriolet (155)
      • 1.5 (51kW/70PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.6 (81kW/110PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 (70kW/95PS)
      • 1.8 (82kW/112PS)
      • 1.8 (72kW/98PS)
      • 1.8 (82kW/111PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
    • GOLF II (19E, 1G1)
      • 1.3 (40kW/55PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 GTI G60 Syncro (118kW/160PS)
      • 1.8 (62kW/84PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat (66kW/90PS)
      • 1.8 Syncro (72kW/98PS)
      • 1.8 GTI Cat (79kW/107PS)
      • 1.8 GTI (82kW/112PS)
      • 1.8 GTI 16V (95kW/129PS)
      • 1.8 GTI 16V (102kW/139PS)
      • 1.8 GTI G60 (118kW/160PS)
      • 1.6 D (40kW/54PS)
      • 1.6 TD (51kW/70PS)
      • 1.6 TD (59kW/80PS)
      • 1.6 TD (44kW/60PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.8 GTI (79kW/107PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 i Cat Syncro (66kW/90PS)
      • 1.3 (37kW/50PS)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.0 (37kW/50PS)
      • 1.8 GTI (77kW/105PS)
      • 1.8 GTI 16V (100kW/136PS)
      • 1.6 (51kW/69PS)
    • JETTA II (19E, 1G2, 165)
      • 1.3 (40kW/55PS)
      • 1.6 (51kW/70PS)
      • 1.6 (53kW/72PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (62kW/84PS)
      • 1.8 Cat (66kW/90PS)
      • 1.8 Cat (79kW/107PS)
      • 1.8 (82kW/112PS)
      • 1.8 16V (95kW/129PS)
      • 1.8 16V (102kW/140PS)
      • 1.6 D (40kW/54PS)
      • 1.6 TD (51kW/70PS)
      • 1.6 TD (59kW/80PS)
      • 1.6 TD (44kW/60PS)
      • 1.8 Syncro (72kW/98PS)
      • 1.8 Syncro (66kW/90PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.8 (79kW/107PS)
      • 1.8 (66kW/90PS)
      • 1.8 (77kW/105PS)
    • POLO Coupe (86C, 80)
      • 1.0 (29kW/40PS)
      • 1.1 (37kW/50PS)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 G40 (85kW/115PS)
      • 1.3 D (33kW/45PS)
      • 1.0 Cat (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.3 Cat (55kW/75PS)
      • 1.3 (40kW/55PS)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
    • CADDY I (14)
      • 1.5 (51kW/70PS)
      • 1.6 (55kW/75PS)
      • 1.8 (70kW/95PS)
      • 1.6 D (40kW/55PS)
    • POLO CLASSIC (86C, 80)
      • 1.0 (29kW/40PS)
      • 1.0 (33kW/45PS)
      • 1.3 D (33kW/45PS)
      • 1.3 Cat (40kW/55PS)
      • 1.3 (40kW/55PS)