DEPO Pamatlukturis 440-1108R-LD-E
inc. VAT 21%
In stock 3
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 440-1108R-LD-E
Make DEPO
  • Direct fit for specified vehicle models
  • Enhances road visibility and safety
  • Durable construction for longevity
  • Meets high-quality manufacturing standards
  • Restores original lighting performance
  • Designed for easy installation
Installation side
to the right
Vehicle equipment
Transport with headlight tilt angle adjustment
Type of operating permit
Tested ECE
Additional article/Additional information
without bulb
Lamp type
H4/H3
Bulb socket design
P43t
Bulb socket design
PK22s
Frame color
smoke gray
cross-reference numbers
440-1108L-LD-E
Operating mode
electric
  • MERCEDES-BENZ
    • E-CLASS (W124)
      • E 250 D (124.126, 124.129) (83kW/113PS)
      • E 300 D (124.131) (100kW/136PS)
      • E 220 (124.022) (110kW/150PS)
      • E 280 (124.029) (142kW/193PS)
      • E 280 (124.028) (145kW/197PS)
      • E 320 (124.032) (162kW/220PS)
      • E 420 (124.034) (205kW/279PS)
      • E 500 (124.036) (235kW/320PS)
      • E 200 D (124.120) (55kW/75PS)
      • E 250 Turbo-D (124.128) (93kW/126PS)
      • E 300 Turbo-D 4-matic (124.333) (108kW/147PS)
      • E 300 Turbo-D (124.133) (108kW/147PS)
      • E 300 4-matic (124.230) (132kW/180PS)
    • E-CLASS T-Model (S124)
      • E 300 TD (124.191) (100kW/136PS)
      • E 200 T (124.079) (100kW/136PS)
      • E 220 T (124.082) (110kW/150PS)
      • E 280 T (124.088) (145kW/197PS)
      • E 320 T (124.092) (162kW/220PS)
      • E 250 TD (124.186) (83kW/113PS)
      • E 280 T (124.088) (142kW/193PS)
      • E 300 T Turbo-D (124.193) (108kW/147PS)
      • E 300 T 4-matic (124.290) (132kW/180PS)
      • E 300 T Turbo-D 4-matic (124.393) (108kW/147PS)
    • E-CLASS Kabriolets (A124)
      • E 200 (124.060) (100kW/136PS)
      • E 220 (124.062) (110kW/150PS)
      • E 320 (124.066) (162kW/220PS)
    • E-CLASS Coupe (C124)
      • E 200 (124.040) (100kW/136PS)
      • E 220 (124.042) (110kW/150PS)
      • E 320 (124.052) (162kW/220PS)