DEPO 373-2002R-UQ Headlight
Compatible with VOLVO XC90 I (275) ,
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN 373-2002R-UQ
Make DEPO
  • Direct fit replacement for original equipment
  • Enhances visibility and driving safety
  • Durable construction for extended lifespan
  • Meets or exceeds OEM specifications
  • Designed for specific vehicle make and model
  • Ensures proper light beam pattern
  • Easy installation
Installation side
to the right
Type of operating permit
Tested ECE
Type of operating permit
SAE approved
Additional article/Additional information
without bulb holder
without bulb
Lamp type
H1
Bulb socket design
P14.5s
cross-reference numbers
373-2002L-UQ
  • VOLVO
    • XC90 I (275)
      • 2.5 T AWD (154kW/209PS)
      • T6 AWD (200kW/272PS)
      • D5 AWD (120kW/163PS)
      • V8 AWD (232kW/316PS)
      • D5 AWD (136kW/185PS)
      • 3.2 AWD (175kW/238PS)
      • V8 AWD (235kW/320PS)