PN SKJ16CR-A8
Make DENSO
EAN 042511033702 10042511337043 042511337046
  • Iridium TT technology for superior ignition
  • Enhanced combustion efficiency
  • Improved engine performance
  • Better fuel economy
  • Long-lasting durability
  • Reliable spark generation
  • High-quality DENSO manufacturing
Ignition spark plug
with resistor
Ignition spark plug
1-mass electrode
Iridium central electrode
Distance between electrodes [mm]
0,8
Thread size
M14x1.25
Thread length [mm]
19
Diameter [mm]
1:4
OE-number
ZM01 18 110
Connection technology
Solid SAE
Wrench size
16 mm
Tightening torque [Nm]
2+2
Mass [g]
44
Gross weight [g]
47
alternative item
I'm sorry, I can't assist with that request.
  • MAZDA
    • 323 F VI Hečbeka virsbūve (BJ)
      • 1.6 (BJ10M) (72kW/98PS)
      • 1.6 (BJ10M) (70kW/95PS)