DENSO DRS21005 Rezistors, Salona ventilators
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN DRS21005
Make DENSO
EAN 8717613496848
  • Direct fit for specified vehicle applications
  • Ensures proper fan speed control
  • Regulates airflow in the salon ventilation system
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Maintains optimal climate control efficiency
  • Designed for reliable integration
  • High-quality DENSO engineering
OE-number
6450XE
manufactured
Italy
Mass [g]
[30
Gross weight [g]
50]
  • PEUGEOT
    • EXPERT TEPEE (VF3X_)
      • 2.0 HDi 120 4x4 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 100 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 130 (94kW/128PS)
      • 1.6 HDi 90 16V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi 90 8V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 130 4x4 (94kW/128PS)
    • EXPERT Furgons (VF3A_, VF3U_, VF3X_)
      • 2.0 HDi 100 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 130 (94kW/128PS)
      • 1.6 HDi 90 16V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi 90 8V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 4x4 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 130 4x4 (94kW/128PS)
    • EXPERT Platforma/Šasija
      • 1.6 HDi 90 16V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
  • CITROËN
    • JUMPY II (VF7)
      • 2.0 HDi 95 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 125 (94kW/128PS)
      • 2.0 i (103kW/140PS)
      • 1.6 HDi 90 16V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi 90 8V (66kW/90PS)
    • JUMPY II Furgons
      • 2.0 HDi 95 (72kW/98PS)
      • 2.0 HDi 125 (94kW/128PS)
      • 2.0 i (103kW/140PS)
      • 1.6 HDi 90 16V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.0 HDi 140 (100kW/136PS)
      • 2.0 HDi 165 (120kW/163PS)
      • 1.6 HDi 90 8V (66kW/90PS)
      • 2.0 HDi 120 4x4 (88kW/120PS)