DENSO DRR21001 Cabin Filter
Compatible with PEUGEOT 307 (3A/C) , PEUGEOT 307 SW (3H) , PEUGEOT 307 CC (3B) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 2
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN DRR21001
Make DENSO
EAN 8717613475683
  • High-efficiency filtration of dust and pollen
  • Improves interior air quality
  • Supports efficient HVAC system operation
  • Durable construction for long-lasting performance
  • Designed for a precise fit
  • Helps reduce allergens and odors
  • Ensures a comfortable driving environment
Network length [mm]
249
Network width [mm]
+130
Mesh depth [mm]
4+2
Material
Aluminum
OE-number
Air Conditioning Condenser
Mass [g]
588
Frame material
Plastic
Gross weight [g]
1098
alternative item
I'm sorry, I can't assist with that request.
  • PEUGEOT
    • 307 (3A/C)
      • 1.6 16V (80kW/109PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.4 (55kW/75PS)
      • 1.4 16V (65kW/88PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 2.0 16V (130kW/177PS)
    • 307 SW (3H)
      • 1.6 16V (80kW/109PS)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 1.4 16V (65kW/88PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 1.4 (55kW/75PS)
    • 307 CC (3B)
      • 2.0 16V (100kW/136PS)
      • 2.0 16V (130kW/177PS)
      • 1.6 16V (80kW/110PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
    • 307 Break (3E)
      • 1.4 16V (65kW/88PS)
      • 1.6 16V (80kW/109PS)
      • 2.0 (100kW/136PS)
      • 2.0 16V (103kW/140PS)
      • 1.4 (55kW/75PS)