DENSO DCN02008 Condenser, Air Conditioning System
Compatible with AUDI Q7 (4MB, 4MG, 4MQ) , VW TOUAREG (CR7, RC8) , AUDI Q8 (4MN, 4MT) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN DCN02008
Make DENSO
EAN 8717613402818
  • Direct fit for specific vehicle applications
  • High-quality materials for durability
  • Engineered for efficient heat dissipation
  • Restores A/C system cooling performance
  • Manufactured by DENSO, a trusted automotive brand
  • Meets or exceeds OEM specifications
  • Ensures reliable operation of the air conditioning system
Additional article/Additional info 2
with desiccant
Coolant
R 134a
Mass [g]
1350
Gross weight [g]
3450
  • AUDI
    • Q7 (4MB, 4MG, 4MQ)
      • 3.0 TFSI quattro (245kW/333PS)
      • 3.0 TDI quattro (200kW/272PS)
      • 3.0 TDI quattro (183kW/249PS)
      • 3.0 TDI quattro (160kW/218PS)
      • 2.0 TFSI quattro (185kW/252PS)
      • 3.0 TDI e-tron quattro (275kW/374PS)
      • 3.0 TDI quattro (190kW/258PS)
      • SQ7 TDI quattro (320kW/435PS)
    • Q8 (4MN, 4MT)
      • 50 TDI Mild Hybrid quattro (210kW/286PS)
      • 45 TDI Mild Hybrid quattro (170kW/231PS)
      • SQ8 TDI Mild Hybrid quattro (320kW/435PS)
      • 55 TFSI Mild Hybrid quattro (250kW/340PS)
    • A6 C8 (4A2)
      • 40 TDI Mild Hybrid (150kW/204PS)
      • 35 TDI Mild Hybrid (120kW/163PS)
      • 45 TDI Mild Hybrid quattro (180kW/245PS)
      • S6 TDI Mild Hybrid quattro (253kW/344PS)
    • A6 C8 Avant (4A5)
      • 40 TDI Mild Hybrid quattro (150kW/204PS)
    • A7 Sportback (4KA)
      • S7 TDI Mild Hybrid quattro (253kW/344PS)
    • A6 Allroad C8 (4AH)
  • VW
    • TOUAREG (CR7, RC8)
      • 3.0 TDI 4motion (210kW/286PS)
      • 3.0 TDI 4motion (170kW/231PS)
      • 3.0 TSI 4motion (250kW/340PS)
      • 4.0 V8 TDI 4motion (310kW/421PS)