DELPHI TSP0155308 Air Conditioning System Compressor
Compatible with MINI MINI (R50, R53) , MINI MINI Kabriolets (R52) ,
inc. VAT 21%
In stock 9
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN TSP0155308
Make DELPHI
EAN 5050100229011
  • Direct replacement for original equipment.
  • Ensures efficient and reliable cooling.
  • Durable construction for long service life.
  • Designed for optimal performance and compatibility.
  • Essential for maintaining cabin comfort.
  • Part of a comprehensive air conditioning system.
  • Manufactured by DELPHI, a trusted brand.
Manufacturer's restriction
DELPHI
Compressor ID
6 CVC
Clutch ID
PV6
Compressor oil
PAG 46
Voltage [V]
1/2"
Drive pulley-Ø [mm]
+105
  • MINI
    • MINI (R50, R53)
      • One (66kW/90PS)
      • Cooper (85kW/116PS)
      • Cooper S (120kW/163PS)
      • Works (155kW/210PS)
      • Cooper S (125kW/170PS)
      • One (55kW/75PS)
      • John Cooper Works (160kW/218PS)
    • MINI Kabriolets (R52)
      • One (66kW/90PS)
      • Cooper (85kW/116PS)
      • Cooper S (125kW/170PS)
      • John Cooper Works (155kW/210PS)
      • Cooper S (120kW/163PS)