DELPHI TC1400KIT Suspension Ball Joint Kit
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (14.05.2026)
PN TC1400KIT
Make DELPHI
EAN 5012759348574
  • Complete kit for suspension ball joint replacement
  • Ensures proper wheel alignment and steering
  • Restores optimal handling and stability
  • Designed for durability and long-lasting performance
  • High-quality components from DELPHI
  • Helps prevent uneven tire wear
  • Essential for vehicle safety and ride comfort
Installation side
Front axle
  • AUDI
    • A6 C5 (4B2, 4B4)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 1.8 T quattro (110kW/150PS)
      • 2.4 (121kW/165PS)
      • 2.4 quattro (121kW/165PS)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 2.5 TDI (110kW/150PS)
      • 2.8 (142kW/193PS)
      • 2.8 quattro (142kW/193PS)
      • 2.5 TDI quattro (110kW/150PS)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 2.7 T (169kW/230PS)
      • 2.7 T quattro (169kW/230PS)
      • 1.8 T quattro (132kW/180PS)
      • 2.4 (100kW/136PS)
      • 1.8 T (132kW/180PS)
      • 2.5 TDI (132kW/180PS)
      • 2.5 TDI quattro (132kW/180PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 2.8 (132kW/180PS)
      • 2.8 (140kW/190PS)
      • 2.4 (115kW/156PS)
      • 2.4 (120kW/163PS)
      • 2.4 quattro (120kW/163PS)
      • 2.4 quattro (115kW/156PS)
    • A6 C5 Avant (4B5, 4B6)
      • 1.9 TDI (81kW/110PS)
      • 1.8 (92kW/125PS)
      • 2.8 quattro (142kW/193PS)
      • 1.8 T (110kW/150PS)
      • 2.4 (121kW/165PS)
      • 2.8 (142kW/193PS)
      • 1.8 T quattro (110kW/150PS)
      • 2.4 quattro (121kW/165PS)
      • 2.5 TDI (110kW/150PS)
      • 2.7 T (169kW/230PS)
      • 2.7 T quattro (169kW/230PS)
      • 2.4 (100kW/136PS)
      • 1.8 T quattro (132kW/180PS)
      • 1.8 T (132kW/180PS)
      • 2.5 TDI (132kW/180PS)
      • 1.9 TDI (85kW/115PS)
      • 2.8 (132kW/180PS)
      • 2.8 (140kW/190PS)
      • 2.4 (115kW/156PS)
      • 2.4 (120kW/163PS)
      • 2.4 quattro (120kW/163PS)
      • 2.4 quattro (115kW/156PS)
  • VW
    • PASSAT B5.5 (3B3)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 2.3 V5 (125kW/170PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.5 TDI (110kW/150PS)
      • 1.8 T 20V (110kW/150PS)
      • 2.8 4motion (142kW/193PS)
      • 2.5 TDI 4motion (110kW/150PS)
      • 2.0 4motion (85kW/115PS)
      • 2.3 V5 4motion (125kW/170PS)
      • 2.0 (96kW/130PS)
      • 1.8 T (125kW/170PS)
    • PASSAT B5.5 Variant (3B6)
      • 1.9 TDI (74kW/101PS)
      • 1.9 TDI (96kW/130PS)
      • 1.6 (75kW/102PS)
      • 2.0 (85kW/115PS)
      • 2.3 VR5 (125kW/170PS)
      • 1.8 T 20V (110kW/150PS)
      • 2.8 4motion (142kW/193PS)
      • 2.5 TDI (110kW/150PS)
      • 2.0 4motion (85kW/115PS)
      • 2.3 VR5 4motion (125kW/170PS)
      • 2.0 (96kW/130PS)