DELPHI Wheel Speed Sensor SS21459-12B1
Compatible with TOYOTA RAV 4 IV (_A4_) , LEXUS NX (_Z1_) , TOYOTA RAV 4 IV VAN (_A4_) Show more info
inc. VAT 21%
In stock 1
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN SS21459-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759640494
  • Accurate wheel speed measurement
  • Essential for ABS and ESC systems
  • Durable construction for longevity
  • Direct fit replacement
  • Reliable performance in all conditions
Cable length [mm]
970
  • TOYOTA
    • RAV 4 IV (_A4_)
      • 2.0 4WD (ZSA44_, ZSA44R) (111kW/151PS)
      • 2.2 D 4WD (ALA49) (110kW/150PS)
      • 2.5 4WD (ASA44) (132kW/180PS)
      • 2.0 D 4WD (ALA41_) (91kW/124PS)
      • 2.0 4WD (ZSA44_) (112kW/151PS)
      • 2.5 Hybrid 4WD (AVA44, AVA44_) (145kW/197PS)
    • RAV 4 IV VAN (_A4_)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (111kW/151PS)
      • 2.0 VVTi 4WD (ZSA44) (112kW/152PS)
      • D4d 4WD (ALA41) (91kW/124PS)
      • 2.2 D4d 4WD (ALA49) (110kW/150PS)
  • LEXUS
    • NX (_Z1_)
      • 200t AWD (AGZ15_, AGZ15R) (175kW/238PS)
      • 200 AWD (ZGZ15_, AYZ15_, AGZ15_) (110kW/150PS)
      • 300h AWD (AYZ15, AYZ15_, AYZ15R) (145kW/197PS)
      • 300h AWD (AYZ15) (147kW/200PS)