PN SS21306-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759662861
  • High-quality DELPHI wheel speed sensor
  • Part code: SS21306-12B1
  • Ensures accurate ABS and ESC operation
  • Direct fit for easy installation
  • Reliable performance and durability
Sensor type
active sensor
Number of pin contacts
2
Cable length [mm]
890
  • FIAT
    • DUCATO Furgons (250_)
      • 140 Natural Power (100kW/136PS)
      • 115 Multijet 2,0 D (85kW/116PS)
      • 150 Multijet 2,3 D (109kW/148PS)
      • 180 Multijet 3,0 D (130kW/177PS)
      • 120 Multijet 2,3 D (88kW/120PS)
      • 130 Multijet 2,3 D (96kW/131PS)
      • 160 Multijet 3,0 D (115kW/156PS)
      • 150 Multijet 2,3 D (110kW/150PS)
      • 180 Multijet 2,3 D (130kW/177PS)
      • 160 Multijet 2,3 D (118kW/160PS)
      • 140 Multijet 2,3 D (103kW/140PS)
      • 120 Multijet 2,2 D (88kW/120PS)
      • 140 Multijet 2,2 D (103kW/140PS)
      • 160 Multijet 2,2 D (118kW/160PS)
      • 180 Multijet 2,2 D (132kW/180PS)
    • DUCATO Autobuss (250_)
    • DUCATO Platforma/Šasija (250_)
      • 110 Multijet 2,3 D (82kW/111PS)
  • PEUGEOT
    • BOXER Autobuss
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/131PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 3.0 HDi 175 (130kW/177PS)
      • 2.2 HDi 100 (74kW/101PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.0 BlueHDi 160 (120kW/163PS)
      • 2.2 BlueHDi 140 (103kW/140PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • 2.2 BlueHDi 165 (121kW/165PS)
    • BOXER Furgons
      • 3.0 HDi 175 (130kW/177PS)
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/131PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 2.2 HDi 100 (74kW/101PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • e-Boxer (100kW/136PS)
    • BOXER Platforma/Šasija
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/131PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 3.0 HDi 175 (130kW/177PS)
      • 2.2 HDi 100 (74kW/101PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • e-Boxer (100kW/136PS)
  • CITROËN
    • JUMPER II Autobuss
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 3.0 HDi 180 (130kW/177PS)
      • 2.2 HDi 100 (74kW/101PS)
      • 3.0 HDi 160 (116kW/157PS)
      • 3.0 HDi 155 (115kW/157PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
    • JUMPER II Furgons
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 3.0 HDi 180 (130kW/177PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • ë-JUMPER (100kW/136PS)
    • JUMPER II Platforma/Šasija
      • 2.2 HDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.2 HDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 HDi 150 (110kW/150PS)
      • 3.0 HDi 180 (130kW/177PS)
      • 2.2 HDi 100 (74kW/101PS)
      • 2.0 BlueHDi 110 (81kW/110PS)
      • 2.0 BlueHDi 130 (96kW/130PS)
      • 2.2 BlueHDi 120 (88kW/120PS)
      • ë-Jumper (100kW/136PS)