DELPHI Crankshaft Position Sensor SS10765-12B1
inc. VAT 21%
In stock 6
Delivery 1 day (15.05.2026)
PN SS10765-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759376973
  • Direct fit for specified vehicle applications.
  • Ensures accurate crankshaft position and speed readings.
  • Critical for engine timing and ECU control.
  • Durable construction for extended service life.
  • High-quality manufacturing by DELPHI.
Cable length [mm]
+85
Number of pin contacts
3
  • SEAT
    • IBIZA IV (6J5, 6P1)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • IBIZA III (6L1)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 12V (51kW/70PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
    • CORDOBA (6L2)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 12V (51kW/70PS)
    • IBIZA IV SC (6J1, 6P5)
      • 1.2 (51kW/70PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
    • IBIZA IV ST (6J8, 6P8)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • TOLEDO IV (KG3)
      • 1.2 (55kW/75PS)
  • SKODA
    • FABIA II (542)
      • 1.2 12V (44kW/60PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • FABIA II Combi (545)
      • 1.2 12V (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 LPG (51kW/69PS)
    • FABIA I (6Y2)
      • 1.2 (40kW/54PS)
      • 1.2 (47kW/64PS)
    • FABIA I Sedans (6Y3)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 (40kW/54PS)
    • FABIA I Combi (6Y5)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 (40kW/54PS)
    • FABIA I Praktik (6Y5)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 (40kW/54PS)
    • ROOMSTER (5J7)
      • 1.2 (47kW/64PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • ROOMSTER Praktik (5J)
      • 1.2 (51kW/70PS)
    • RAPID (NH3, NK3, NK6)
      • 1.2 (55kW/75PS)
    • RAPID Spaceback (NH1)
      • 1.2 (55kW/75PS)
  • VW
    • POLO IV (9N_, 9A_)
      • 1.2 12V (47kW/64PS)
      • 1.2 (40kW/54PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 12V (51kW/69PS)
    • FOX Hečbeka virsbūve (5Z1, 5Z3, 5Z4)
      • 1.2 (40kW/55PS)
      • 1.2 (44kW/60PS)
    • POLO V (6R1, 6C1)
      • 1.2 (44kW/60PS)
      • 1.2 (51kW/70PS)