PN SS10152-12B1
Make DELPHI
EAN 5012759497302
  • Direct replacement for original equipment
  • Ensures accurate engine timing
  • Improves fuel efficiency
  • Prevents engine stalling and misfires
  • Durable construction for extended lifespan
  • Reliable performance under harsh conditions
  • Essential for ECU operation
  • Easy installation
Cable length [mm]
155
Number of pin contacts
3
  • HYUNDAI
    • ACCENT I (X-3)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 i 12V (62kW/84PS)
      • 1.5 i 12V (65kW/88PS)
      • 1.5 i 16V (73kW/99PS)
    • ACCENT Sedans (X-3)
      • 1.3 (44kW/60PS)
      • 1.3 (55kW/75PS)
      • 1.3 i 12V (62kW/84PS)
      • 1.5 i 12V (65kW/88PS)
      • 1.5 i 16V (73kW/99PS)
    • LANTRA II (J-2)
      • 1.6 i (66kW/90PS)
      • 1.6 16V (84kW/114PS)
      • 1.8 16V (94kW/128PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
      • 1.5 12V (65kW/88PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
    • LANTRA II Universālis (J-2)
      • 1.6 i (66kW/90PS)
      • 1.6 16V (84kW/114PS)
      • 1.8 16V (94kW/128PS)
      • 1.5 12V (65kW/88PS)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
      • 1.9 D (50kW/68PS)
    • COUPE I (RD)
      • 2.0 16V (102kW/139PS)
      • 1.6 16V (85kW/116PS)
      • 1.6 i 16V (84kW/114PS)
      • 2.0 16V (99kW/135PS)